Kouzlo kovového nábytku

Kouzlo kovového nábytku 1

Kovový nábytek lze vhodně využít ať už v interiéru nebo pro venkovní použití. Je to atraktivní, moderní nábytek, který díky svému vzhledu jistě oživí váš domov.

Navíc se dá vkusně kombinovat s jinými materiály jako je dřevo, sklo nebo kámen a taktéž je odolný proti poškrábání či znečištění.
Hlavní výhodou takového nábytku je jeho trvanlivost a pevnost. Může zůstat venku v každém ročním období a stále bude vypadat dobře. Nevyžaduje si velkou údržbu. Výrobním materiálem kovového nábytku je ocel, hliník, chrom, nerez i litina. Hliník je lehčí než ocel, proto se využívá zejména na výrobu zahradního popřípadě bazénového nábytku jako jsou skládací židle, houpačky či lavičky.

Ocel je velmi odolná čili vydrží ve větru i v dešti. Její nevýhodou je tepelná vodivost. V chladném počasí je takový nábytek studený av teplém naopak pálí při dotyku. Mezi časté povrchové úpravy patří chromování, lakování, mosaz i plast.

Kovový nábytek nemusí působit chladně a nepohodlně. Postačí přidat různé polštáře a nábytek je ihned pohodlnější i atraktivnější. V domácnosti kusy tohoto nábytku najdou uplatnění v každé místnosti. Můžete si pořídit různé tvarované stolky, postele, komody, věšáky a jiné doplňky.