Chcete květiny v kuchyni?

Chcete květiny v kuchyni? 1

Jste vášnivým pěstitelem a návštěvy se chodí k vám kochat vašimi poklady? Už máte květiny všude, jen do kuchyně nevíte najít to pravé? Možná jste vybrali nesprávný druh nebo vám postačí jiné naše drobné rady.

Šáchor, vriesea, zvonek

V kuchyni máme typické prostředí, které se odlišuje od jiných pokojů. Tak jako při výběru tapety musíme dbát na její specifické vlastnosti hodící se do vlhkého a teplotně se neustále měnícího prostředí, tak na to musíme přihlížet i při výběru našich krásných květin. Je jen málo z nich, které odvážně bojují s prostředím, kde se přes den vyváří a výpek a v noci například větrá. Najdou se však některé, kterým to vyhovuje nebo přinejmenším neublíží tak jako citlivějším rostlinkám.

Jsou jimi například šáchor – dlouhá stonkovitá, celo zelená rostlinka z dálky připomínající malou palmu, vriesea nebo také nazývaná hořící meč, která v barevné škále od žluté až po sytě červenou rozzáří váš interiér nebo klasický zvonek, který je rovněž rostlinkou vhodnou do vlhkého prostředí a domácnost ještě k tomu i zútulní.

Bylinky a kytice

Pokud si dáte pozor a neumístíte květiny ke oknu, pod kterým se většinou nachází topné těleso (zde jsou rostlinky nejnáchylnější na chladný vzduch z venku a vysušující teplo z radiátoru), co jiného je lákavé vyzkoušet v kuchyni jako vlastní bylinkovou zahrádku. Kromě toho, že odeženou nějakou tu mušku a provoní interiér, můžete je směle využívat ve vaření nebo si v zimní večery užívat horké čaje z čerstvých lístků. A co takhle nějaký citrus nebo keříčkový rajče?

Pokud nejste velkým pěstitelům, ale přesto chcete kuchyni něčím ozdobit, seběhněte do nejbližšího květinářství nebo vyběhněte do zahrady či na nejbližší louku. Řezané květiny mají sice životnost několik dní, ale krásně doplní interiér. Pokud si je nechcete kupovat sama, partner se o to určitě postará.