Jakou podlahu vybrat do kuchyně

Jakou podlahu vybrat do kuchyně 1

Podlaha v kuchyni musí být odolnou, dobře udržovatelná a praktickou. Kromě toho však je i velmi důležitým designovým, estetickým prvkem, který dokáže nastolit atmosféru celé místnosti. Speciální třeba výběr podlahy zvážit, když je kuchyň součástí otevřené společenské místnosti spojené s jídelnou a obývákem.

V žádném případě neznamená, že praktická a odolná kuchyňská podlaha musí být nudná!

Vsaďte na kámen

Přírodní materiály, ke kterým neodmyslitelně patří i kámen jsou velmi oblíbenou volbou. Aktuálním trendem jsou takzvané porcelánové dlažby „Mimica“, které vytvářejí vzhled přírodních materiálů, ale zároveň jsou snadno udržovatelný povrch. Velmi se hodí do domů ve stylu moderních farem a stodol, ale i do jiných prostor. 

Leštěný beton

Tuto podlahu oceníte speciální v létě nebo v teplých prostorách, protože má chladivý efekt. Je také velmi dobrý řešením, pokud máte nerovný podlahový povrch. Leštěný beton je velmi nenáročný na údržbu a odolný, navíc v prostoru pomáhá odrážet světlo, čímž interiér rozjasňuje.

Vsaďte na kontrast

I dřevo může být dobrou podlahou do kuchyně, ale jedině tehdy, pokud je důsledně ošetřeno, aby bylo odolné vůči nárazu, rozlití a znečištění. Velmi působivou kombinací je tmavá dřevěná podlaha s bílými stěnami a bílým nábytkem. Skvěle působí zejména v místnostech s vysokým stropem.

Granitová dlažba

Tento druh podlahy vyhovuje všem stylům kuchyně a je skvělým řešením pro často využívané prostory. Proč? Protože granitová dlažba je odolná vůči skvrnám, snadno se čistí a udržuje. Optimální podlaha pro rodinné domy.

Laminátová podlaha

Laminátová podlaha je dobrou cenovou volbou, ale také má výhodu v dlouhé záruční době a trvanlivosti. Může se používat v kombinaci s podlahovým topením. Moderní laminátová podlaha je velmi podobná dřevu, prakticky neodlíšiteľná od skutečné dřevěné podlahy.

Jednoduché podlahové dlaždice

Praktické a lehké porcelánové dlaždice vyžadují minimum péče a jsou vhodné i to technicky zatěžovaných místností. Samozřejmě, vždy si vyberte zprávy typ a tloušťku – podle nároků a požadavků. Krásně působí v barvě terakoty v kombinaci se světlou tkanou textilií a krémovým nábytkem v retro stylu. 

Barevné podlahové desky

Malované podlahové desky jsou moderním trendem kuchyní, které potřebují rozjasnění či osvěžení. Vytvářejí speciální atmosféru, která může být ještě znásobena barevně ladícím uměleckým dílem. Velmi zajímavě působí bílé podlahové desky v kontrastu s paletou pestrých barev na nábytku, či dekoracích.

Břidlicová podlaha

Podlahové desky z břidlice v trendových velkoplošných deskách dodají vaší kuchyni netradiční atmosféru, ba přímo rustikální vzhled. Samozřejmě, je třeba k tomu směřovat i nábytek a doplňky. Břidlice je krásný materiál s přirozenými vzory, které dodávají prostoru hloubku. Břidlicová podlaha je poměrně hladká, materiál má ještě jednu velkou výhodu – věkem bude vypadat stále lépe.

Nezapomenutelná geometrie

Geometrické vzory jsou stále velmi trendy nejen na oblečení, ale také v našich interiérech. Správně zvolený geometrický vzor rozjasní jakoukoliv kuchyni a dodá jí jiskru. Vinylové dlaždice, které nabízejí nejrůznější vzory a barevnost upoutají a rozveselí prostor přípravy jídel i stolování. Výborně se díky nim dá opticky rozčlenit prostor na více částí – podle funkce.