Proměna kuchyně: Světlejší vzhled jí neubral na útulnosti

Proměna kuchyně: Světlejší vzhled jí neubral na útulnosti 1

 Většinou se dělíme na dva tábory: příznivci bílé a fanoušci dřevěné kuchyňské linky.

Majitelka této kuchyně si celá léta užívala praktickou a útulnou kuchyni ze světlého dřeva . Přestože kuchyně nebyla extra velká, všechno v ní mělo své místo: nože byly prakticky umístěny na magnetickém proužku na stěně tak, aby byly vždy po ruce; pánve, cedníky a pár hrnců viselo na háčcích na stěně; kuchyň dokonce měla šikovný kuchyňský ostrůvek na kolečkách, který měl sklopné desky po stranách.

Jelikož dvířka kuchyňské linky i pracovní deska lety přišli k nějakým „vráskám“, majitelka se rozhodla pro renovaci, kterou chtěla spojit i se stavební úpravou – zvětšením kuchyňského okna nad dřezem .
Taková stavební úprava – spolu s výměnou zástěny však není levná, takže při renovaci kuchyňské linky bylo třeba myslet pragmaticky. Namísto výměny linky se majitelka rozhodla dvířka přebrousit a přemalovat . Konečně, co se dá udělat vlastními silami, vyjde zpravidla levnější, než najmout řemeslníků nebo koupit novou linku.

Výsledek je opravdu milý. Majitelka nechtěla čistě bílou kuchyni, která by mohla působit chladně, a místo toho si vybrala nadčasovou – a opravdu zajímavou kombinaci černé a bílé. Vidět to na kuchyňské lince, i na kombinaci zástěny a pracovní desky .Domáca paní zjevně myslela na všechno – což dokazuje i výběr krátkého závěsu nad kuchyňským oknem.