6 nápadů na vytápění koupelny: Nejlepší způsoby, jak vytopit koupelnu

6 nápadů na vytápění koupelny: Nejlepší způsoby, jak vytopit koupelnu 1

Pokud jde o vytápění prostoru, koupelny jsou jedinečné, protože v podzimních a zimních měsících snadno pocítí chlad. Přidejte zvýšenou vlhkost, vlhké ručníky a studené dlážděné podlahy, a to, co by mělo být příjemným zážitkem, může skončit závodem, kdo dostane horkou vodu ve sprše, než Vám začnou cvakat zuby zimou.

Naštěstí existují způsoby, jak se uklidnit, které nezruinují bankovní účet ani nezpůsobí raketový nárůst vašich měsíčních účtů za energie. V tomto článku se podíváme na 6 nejlepších možností vytápění koupelny.

1. Nástěnné topení

Elektrická nástěnná topidla jsou podobná prostorovým topidlům, ale obecně se jedná o trvalou instalaci. Mohou být 120 nebo 240 voltů v závislosti na požadavcích na vytápění Vaší koupelny a měly by být instalovány licencovaným elektrikářem. Montuje se do zdi a poskytne Vaší koupelně doplňkové teplo za rozumnou cenu. Většina modelů má ovládání termostatem a některé také časovače. Tyto ohřívače jsou bodové a často vyžadují přehřátí prostoru, kde je nástěnný ohřívač instalován, aby bylo zajištěno dostatečné teplo na druhém konci místnosti.

2. Vyhřívaný věšák na ručníky

Další možností vytápění koupelny je elektrický vyhřívaný věšák na ručníky, někdy nazývaný vyhřívaný věšák na ručníky. Často jsou považovány pouze za způsob, jak usušit a načechrat vaše ručníky, mohou také dodat trochu tepla do malé koupelny. Tyto jednotky jsou nejčastěji stálým příslušenstvím a jsou vyrobeny tak, aby byly atraktivním doplňkem místnosti, nejsou však tak účinné jako jiné způsoby vytápění. Podobně jako ohřívače prostoru ve své spotřebě energie fungují tak, že ohřívají spirály uvnitř potrubí a vyzařují teplo ven. Obvykle se ovládají vypínačem, lze je nechat zapnuté nepřetržitě, aby se zabránilo době zahřívání (5-30 minut), ale to zvyšuje náklady na provoz. Převážná část tepla se nachází na samotném věšáku na ručníky.

3. Topné žárovky

Tepelné lampy ve skutečnosti využívají infračervené záření k ohřevu lidí a předmětů přímo pod nimi. Obvykle se prodávají ve velikostech 100 nebo 250 wattů, což je nejlevnější způsob, jak přidat teplo do koupelny. Možná budete muset požádat elektrikáře, aby přidal obvod, abyste mohli použít 250 wattovou žárovku. Další možností pro tento typ vytápění je kombinace tepelné lampy a ventilátoru. Nevýhodou tepelné lampy je, že teplo je primárně dostupné přímo pod žárovkou. To znamená, že budete muset mít žárovku umístěnou blízko sprchy a toaletního prostoru, abyste zajistili maximální teplo pro úroveň osobního pohodlí.

4. Přirozené světlo

Přirozené světlo poskytuje vitamín D pro naše tělo, pomáhá snižovat produkci škodlivých bakterií a organismů a může být dalším zdrojem tepla v koupelně. Může přidat pouze jeden nebo dva stupně k pokojové teplotě, ale je to skvělý přínos kromě toho, že místnost prosvětlí a rozveselí. Přídavné světlo také zlepšuje viditelnost v místnosti.

5. Konvekční ohřívač

Konvekční ohřívač nasává studený vzduch z místnosti, ohřívá jej pomocí topné spirály nebo nasáváním vzduchu přes olejové těleso a poté jej vhání zpět do místnosti. Dodávají se v různých tvarech a velikostech od malých keramických kachlových ohřívačů až po větší modely s olejovou náplní a ventilátorem. Některé modely jsou nástěnné, ale mnohé jsou přenosné. Konvekční ohřívače produkují nerovnoměrné teplo v místnosti; oblast nejblíže ohřívači bude nejteplejší.

6. Sálavé podlahové vytápění

Sálavé podlahové vytápění je vynikající volbou, když je vaším cílem zajistit vyvážené teplo v celé koupelně od podlahy nahoru. Zdroj tepla je pod podlahou, mimo dohled a dohled a funguje efektivněji než většina ostatních možností. Zdroj může být elektrický nebo teplovodní. Je to skvělá volba při přestavbě.