Zlepšete si život kameny

Zlepšete si život kameny 1

Možná jste je dostali  darem nebo se vám zalíbily v obchodě se suvenýry – krystaly jsou hezké na pohled a na správném místě mohou mít pozitivní účinek.

Vlastně ani nezáleží na tom, jestli opravdu věříte v blahodárnou sílu polodrahokamů a krystalů nebo se vám líbí pouze na pohled. Stačí, že na konkrétním místě budou možná podvědomou připomínkou nějaké důležité hodnoty ve vašem životě.

Ke dveřím turmalín

Černým kamenem, jako například turmalínu, se kdysi přisuzovala schopnost chránit před negativními vlivy. Mohlo jít přitom o různé projevy negativity – od hněvu až po závist nebo nepřejícnost.
Pokud si chcete doma vytvořit oázu pohody a pozitivní atmosféry, položte si ke dveřím zmíněný turmalín. Vyznavače ezoteriky bude chránit a očišťovat, příznivcům vědy zase připomene, že přes dveře domácnosti by se stres, vztek a napětí neměli dostat.

Ke spořitelničce pyrit

Pyrit zlatavým leskem připomíná hrudku zlata. A zlato znamená bohatství. Pokud třeba zapracovat na finančním zdraví domácnosti, je vhodné postavit si k prasátku či k šanonu s domácími účty kousek pyritu.
Nebo ještě lépe, položte ho na místo, kde odkládáte nákupní tašky. Když se nejblíže vyberete na nákup, budete mít rovnou před nosem připomínku, že je třeba být skromný.

Do ložnice růženín

růženínu se možná i pro jeho něžnou barvu přisuzuje moc aktivovat lásku a romantiku. Podle toho bychom si ho měli uložit tam, kde mají nejvíce šancí – k posteli.
Na druhé straně, jak pro ty, kteří lásku hledají, může stejně dobře posloužit jako připomínka třeba i v koupelně – aby se hned ráno naladili na představu, že láska možná už čeká za rohem. Nebo v předsíni před zrcadlem – tak si před odjezdem jistě zkontrolují vzhled a nestane se, že Pán Pravý jejich zastihne s rozmazanou řasenkou, však?

Do pracovny ametyst

Fialová barva se historicky spojuje s důstojností a duchovními cíli. I proto je na pracovní stůl ideální ametyst. Bude vám připomínat, abyste nezapomněli na důležité spojení – ambicí a morálky.

Čestné místo

Některá náboženství inspirují věřící k tomu, aby si doma vytvořili jakési minioltáriky – místa, na kterých si vystavují duchovně významné předměty nebo obrázky. Mohou se u nich pomodlit a najít tak útěchu nebo podporu ve chvílích, kdy to potřebují.
Něco podobného si lze vytvořit iz krystalů – milé zátiší s kameny, květinami, svíčkami, při kterých se může člověk na chvíli zastavit, zrekapitulovat si své hodnoty a cíle a vytrvat tak i v období, které není ideální.
Navíc takovou kamennou sbírku si lze průběžně měnit podle toho, na co se právě chcete soustředit nejvíce.