Obklady z imitace kamene pro neotřelý vzhled interiéru a exteriéru

Obklady z imitace kamene pro neotřelý vzhled interiéru a exteriéru 3

Obklady jsou nedílnou součástí interiéru, ale i exteriéru. Při jejich výběru byste měli zvážit, jaký typ se hodí do vaší domácnosti a zda bude barevně ladit se zbývajícím vybavením. V poslední době si lidé oblíbili obklady z imitace kamene, které jsou doménou italských výrobců. V čem spatřujeme výhody těchto obkladů a jak se dá s nimi čarovat?

Italský výrobce luxusních umělých kamenných obkladů

Jak jsme se již zmínili, obklady z imitace kamene vyrábějí ve skvělém designu Italové. A my vám přinášíme tip na jednoho výrobce: Atlas Concorde. Zakoupíte od něj kvalitní a designově propracované obklady, které jsou přehledně rozděleny do produktových sérií. Krásné na pohled jsou například série Marvel Pro, Brave, Marvel Stone, Marvel nebo Marvel Gems. Obklady z těchto sérií se hodí do moderních domácností, luxusních rezidenčních sídel i komerčních objektů.

Obklady z imitace kamene pro neotřelý vzhled interiéru a exteriéru 4
Atlas Concorde MARVEL PRO

 

Obklady z imitace kamene věrně napodobují kámen

Obklady z imitace kamene působí elegantně a jsou nejen pěkné na pohled, ale i praktické. Můžete jimi vyzdobit jakoukoliv místnost včetně koupelny. Tím dostane interiér až rustikální nádech. Pokud vás tedy láká vzhled přírodního kamene, ale nechcete do něj příliš investovat, jsou obklady z imitace kamene tou správnou volbou. Nejčastěji se vyrábějí ze sádry nebo betonu. S moderními technologickými postupy je dosaženo věrohodné kamenné struktury. 

Široký sortiment umělých kamenných obkladů

Vneste do interiéru obklady, které vypadají jako břidlice, mramor a další druhy kamenů a ušetřete peníze za přírodní kamenné obklady. Zakoupíte je v rozličných barvách, tvarech, dekorech a strukturách a mnohdy na nich nechybí ani praskliny a póry, které dodávají obkladům na věrohodnosti. Instalaci těchto obkladů zvládnete sami a neliší se od montáže běžných obkladů. K obložení místnosti obklady budete potřebovat penetrační nátěr, kvalitní lepidlo, spárovací hmotu a ochranný lak.

Obklady z imitace kamene do interiéru

Kamenné obklady se hodí do většiny vnitřních prostor. V interiéru nejčastěji využijete obklady ze sádry či betonu, které se budou výborně vyjímat na stěnách v koupelnách, kuchyních, jídelnách, ložnicích a obývacích pokojích. Některými druhy dokonce můžete obložit sprchový kout nebo okolí krbů, neboť jsou žáruvzdorné a voděodolné. Než zakoupíte obklady, rozmyslete se, na jaká místa je chcete dát a podle toho vyberte konkrétní typ.

Obklady z imitace kamene pro neotřelý vzhled interiéru a exteriéru 5

Umělé kamenné obklady do exteriéru

Pro obkládání fasád zvolte betonové obklady s kamennou strukturou. Váš dům získá neotřelý kabát, který vám budou všichni sousedé závidět. Navíc mají tepelně-izolační vlastnosti, díky čemuž ušetříte náklady na vytápění. Umělý kámen je pevný, mrazuvzdorný a odolný a vydrží vám na fasádě domu v neměnné podobě po desítky let. Můžete ho použít na obklady zdí, komínů i plotů.

Kamenné obklady se spárami i bez nich

Výběr umělých kamenných obkladů neponechávejte náhodě. Všímejte se toho, zda k obkladům zakoupíte také rohové díly pro snadné propojení linií rohů a stěn. Na trhu seženete nejen obklady se spárami, ale i bezspárové obklady. Ty se vám budou jednoduše pokládat a odpadá tolik pracné spárování. Někdo ale spáry mezi obklady vyžaduje. V takovém případě pořiďte obklady z imitace kamene, jejichž součástí je již hotová spára.

Obklady z umělého kamene jsou dekorativní a praktické. Zatímco do interiéru vám postačí obklady ze sádry, do exteriéru upřednostněte obklady z betonu. Doufáme, že jsme vás dnešním článkem inspirovali a kamenné obklady zkusíte instalovat i do svého domova.