Oživte váš nábytek

Oživte váš nábytek 1

Pokud se vám zdá váš nábytek fádní, nemusíte ho hned vyměnit, zkuste ho přetvořit na váš obraz a dát vašemu interiéru punc jedinečnosti. Vaše možnosti jsou neomezené as realizací vám ochotně pomůže nejbližší firma vyrábějící reklamu.

 

Velké prosklené plochy, vestavěné skříně , dveře , šatníky a vše ostatní, co má dvířka a rovnou plochu můžete přelepit barevnou samolepící fólií.
Inspiraci můžeme najít v tvorbě umělce, například A. Warhola, Lotreca a jiných. Nebo možná sáhnout po hotových řešeních, firma Grippiks se specializuje na nábytek společnosti Ikea.

 

Jak postupovat
Aby byl výsledný efekt dokonalý, budete potřebovat trochu počítačové dovednosti a program pro práci s obrázky. Ověřená klasika je Photoshop, Paint Shop pro bitmapovou grafiku, pro práci s vektory a vyřezávanou fólií sáhněte po programu Corel Draw, můžete vyzkoušet i různé Open Source řešení, které vám nabídnou stejný výsledek a jsou zdarma – Inkscape, Gimp.
V dalším kroku si vyfotíme nábytek nebo část interiéru, se kterou chceme pracovat, po pořízení zaměříme přesně rozměry pro budoucí nálepku. Fotku přeneseme do počítače a můžeme začít pracovat.

Jak vybrat a připravit grafiku. 
Jako grafiku můžeme použít vlastní fotografie a fotomontáže nebo si vybrat z nabídky internetových foto bank. Pro tisk obrázku musí být fotografie v dostatečné kvalitě, tedy rozměrově blízko rozměrům naší nálepky as rozlišením minimálně 150dpi. Pokud je fotografie nižší kvality, bude na výsledné tisku vidno mozaikové rušení způsobené kompresí.
Vybraný obrázek vložíme jako další vrstvu do fotografie a vytvoříme tak fotomontáž, pro lepší představu toho, jak bude naše nálepka vypadat v interiéru. Když jsme s výsledkem spokojeni, připravíme si grafiku pro tisk v potřebných rozměrech.

Podobně postupujeme při vektorových obrázcích. Vlastností vektoru je, že takovou grafiku můžeme vyřezávat plootrom do fólie různé barvy.

 
Realizace
Naše soubory máme připravené, ve specializované firmě nám potřebné obrázky vytisknou na samolepicí fólii nebo vyříznou plootrom. Pro lepší trvanlivost je dobré tisk chránit laminem.

Lepení fólie
Před lepením pečlivě očistíme a odmastíme povrch. Velké plochy pomocí rozprašovače nastříkáme vodou s kapkou saponátu, usnadníme si tak lepení a zabráníme vytvoření bublin. Na takto upravenou plochu přiložíme fólii a přitlačíme válečkem nebo škrabkou. Při lepení řezané fólie postupujeme podobně, na konec odstraníme aplikační fólii.