Tři trendy v podlahách z tvrdého dřeva v roce 2022

Tři trendy v podlahách z tvrdého dřeva v roce 2022 1

Dřevěné podlahy pozvednou úroveň Vašeho domova díky dlouhotrvající přírodní kráse, která se hodí ke každému interiéru

Níže uvádíme, co můžete v letošním roce očekávat v souvislosti s trendy v oblasti dřevěných podlah.

Světlé podlahy jsou zpět

Barvy jako blond, bělostná, šedá a béžová se hodí k jakémukoli interiéru. Patří sem rustikální/farmářský styl, moderní, tradiční i cokoli mezi tím.

To však neznamená, že tmavé podlahy jsou mimo hru. Naopak, jsou stále hlubší, sytější a tmavší.

Existuje velká dostupnost mořidel a povrchových úprav. Můžete je zesvětlit nebo ztmavit a přizpůsobit tak svůj styl nebo změnit barvy dřevěných podlah broušením a lakováním.

Vzory a jedinečné uspořádání

Rybí kost byla prvním vzorem parket z tvrdého dřeva. To bylo před desítkami let, ale nyní se opět vrací ve velkém stylu; žhavé jsou také vzory chevron a diagonální a horizontální uspořádání pruhů.

Podlahy se smíšenou šířkou (nazývané také „podlahy s náhodnou šířkou“) označují skupiny prken různých šířek. Používají se k vytvoření jedinečného uspořádání a mohou opticky zvětšit místnost.  

To vše a ještě více máme teď pro Vás v nabídce při nákupu dřevěných podlah, proto neváhejte a přijďte do našeho showroomu.

Dub je stále králem

Je klasický, stylový a cenově dostupný. Dub má čistou kresbu s moderním vzhledem. Bílý dub není bílý, ale spíše hnědý. Další verze, červený dub, má červený nebo růžový podtón.

Bílý dub má podtóny podobné žluté. Evropský protějšek bílého dubu má těsné, drobné, uzavřené zrno a chladnější podtóny.