Máte rádi gotiku?

Máte rádi gotiku? 1

Meze bytovému designu tak, jak ani módě a umění obecně se nikdy nekladou. Podstatné je, aby se člověk obklopil tím, co se mu líbí nejvíce. Ať už je to styl venkovský, moderní a čistý nebo jako vám ukážeme dnes, gotický.

Pětipokojový byt, nacházející se v západním Londýně patří excentrickému majiteli, kterým je filmový režisér Michael Winner. Ten strávil několik let jeho renovací a vložil nemalé finanční prostředky do své vize luxusního gotického bydlení, které je propracované do posledních detailů. Už u vchodu hosty uchvátí obrovské mozaikové okna, okázalé lustry plné ornamentů a také samotné vyřezávané, masivní dveře, zda rám velkého ohniska. Všechny tyto komponenty dotvářejí prostor pro modernější detaily bytu, kterými jsou velké, černobílé plakáty a obrazy.

324 m 2 je rozloha, kterou tento byt nabízí. Nachází se zde velká hlavní obývací místnost s kazetovým stropem, zdobenými tapetami, luxusními koženými sedačkami a již zmíněnými zdobenými lustry, ze které se pod oblouky přechází do dalších pokojů. Je zde jídelna, jejíž stěny jsou krvavě červené znění trapézovými, těžkými, zlatem zdobenými závěsy, hala s místem k odpočinku a piánem nebo knihovna se zajímavou atmosférou, která ve vás vyvolá pocit historické dramatu.

 To není všechno. Toto gotické bydlení stále nabízí dostatek prostoru na plánované dotvoření nové zahradní místnosti s přechodem do podzemní audio-vizuální zábavní místnosti a kinosálu, která povede až ke vchodu do bazénu. Inu, luxus nad luxus.