Rostliny na stěnách

Rostliny na stěnách 1

Na rychlou přeměnu domova a silný zážitek jsou ideální tapety. Momentálně se na nejvyšší příčky popularity vyšvihly rostlinné motivy. Výsledkem budete nadšeni!

Vybírejte si je srdcem, podle toho, co máte rádi a co se vám z florálními říše líbí. Tapety mají dotvářet prostor, ve kterém jste rádi, a pohled má těšit každý den. Pokud jsou vaší vášní květiny a rostliny, vyřádíte se na stěnách tapetami s botanickými motivy. Mnozí designéři je považují za jeden z nejmódnějších letošních vzorů, ale představují i nadčasové řešení. Vždyť příroda je přirozená součást našeho života.

Romantika i minimalismus

Pohled na rostliny v nás vyvolává pozitivní emoce, pocit uvolnění a zdraví.Romantické duše zřejmě sáhnou po něžných květech, které působí útulně. Jejich jednoduché tvary však mohou příjemně osvěžit i přísný minimalistický interiér.

 Květinové tapety s potěšením přijmou i konzervativci, kteří je kouzlo teprve objevují.Květiny, listy, větvičky a různé rostliny ve výrazných konturách iv schematickém či abstraktním označeních, bláznivých barvách či v jemném pojetí mohou osázet stěny obývacího pokoje, ložnice nebo se na nich mohou vyjímat jako velkoplošný obraz.

Na velikosti záleží

Je důležité přizpůsobit velikost vzoru velikosti místnosti, případně stěně, kam tapetu nalepíte. Zde platí pravidlo: Čím menší, tím menší, tedy čím máte menší prostor na tapetu, tím menší vzor zvolte. Na malém prostoru se velký vzor pořádně nepředvede.

Potřebuje odstup a opticky prostor ještě více zmenší. Naopak ve velkém prostoru vynikne v celé své kráse. Pokud má být tapeta v interiéru dominantní a má poutat pozornost, zvolte výrazný větší motiv nebo panelovou tapetu jen na jednu stěnu.Drobné vzory zase místnost zútulní a mohou zdobit i více stěn. Dejte však pozor, aby opakující se vzor nepůsobil příliš nudně.

Pokud si troufáte, kombinujte vzory – velký na dominantní stěně a drobné na ostatních.Dbejte na to, aby vzory spolu ladily. Někdy najdete kolekce s předem navrženými kombinacemi. Kvalitní tapety jsou digitální vytištěny na netkané textilii .

wallcoverings-2