Kamenné zahrádky

Kamenné zahrádky 1

Nosit dřevo do lesa nemusíte, ale kameny do zahrady, to je skvělý nápad! Kdysi naši předkové vynášeli celé kolečka kamení pryč z polí – a my si nyní snášíme kamínky a skály do zahrad – jaký paradox, že?Nalezli jsme perfektní příklady, proč to má smysl. Kamenné zahrady jsou totiž takové krásné.

Oblázky

Oblé říční kameny jsou na dotek příjemnější než štěrk, proto se hodí zejména pro ty, kteří rádi chodí bosky. Například jako výplň mezi betonovými kvádry na zahradním chodníku či terase – ale skvěle vypadají i vysypané jako dekorativní suché koryto, které zajímavě rozčlení zahradu.

Balvany

Dostat do zahrady obrovské kameny není hračka, ale patří k šperkem exteriéru. Zkušený kameník je může přeměnit na nádherný pramen – nebo na pěknou lavičku, která poslouží i jako dělící zídku. Posedět na sluncem vyhřátém sedadle je někdy velmi fajn- jen to nezkoušejte bez oblečení.

Skalky

Středně velké kameny přitažlivě lemují zejména jezírka, ale dobře vypadají iv šikmé skalce, kde mohou nenápadně přidržovat zahradní fólii, která brání bujení plevele.