150 milionů za zahradu ?! Najde se na toto kupec?

150 milionů za zahradu ?! Najde se na toto kupec? 1

Najdražší nemovitost v americkém Miami momentálně není nějaký moderní palác či přepychová vila, ale – kus trávníku se stromy.

Původem španělský zpěvák Julio Iglesias, který i po sedmdesátce čistě zpívá ve čtrnácti jazycích, zjevně zná hodnotu věcí.
Dodnes je považován za jednoho z nejúspěšnějších sólových umělců na světě – prodal více než 350 milionů nahrávek a odhaduje se, že odehrál více než 5 000 koncertů.

Tak tento Iglesias zjevně k penězům nepřišel jen díky talentu na zpěv, ale i díky mimořádné obchodnické šikovnosti. Vidět to i při strategii prodeje zmíněného pozemku …
Jde přitom o zhruba 3-hektarový zelený pozemek hned vedle jeho oblíbené rezidence.

Iglesias si původně koupil první dům na ostrově Indian Creek již v roce 1978. (Tehdy za něj zaplatil 650 000 dolarů.) Postupně k domu dokoupit další pozemočky – a pokud se jejich nepodařilo prodat, domy dal jednoduše zbourat s tím, že někdy v budoucnu na nich bude stavět – a dosud si užije výhled. Miami je totiž řádně zalidněné město.
Takže, nejen za stavbu se platí – ale i za vzduch s vyhlídkou.

Ostrůvek Indian Creek, na který mimochodem vede jen jediný most, je jakousi bezpečnou oázou pro bohaté. Stále si udržuje charakter zeleného ráje. Jednak proto, že pozemky se tam prodávají za astronomické ceny (obyvatel tvoří většinou multimilionáři z finančních kruhů). Ale také proto, že na ostrově se nachází ICCC – Indian Creek Country Club – jeden z nejdražších a zároveň nejkontroverznějších country klubů ve Spojených státech s golfoviskom.
Privátní klub se dostal do řečí pro údajný antisemitismus a říká se o něm, že „nikdo ho nemá rád – samozřejmě kromě členů klubu“.

Julio Iglesias přitom nenabízí nemovitost za téměř skandální peníze poprvé. Již v roce 2006 nabídl k prodeji nemovitost, kterou v té době časopis Forbes vyhlásil za „jeden z nejdražších domů amerického Jihu“.

A co přesně si tedy můžete koupit na ostrově Indian Creek za 150 milionů? Kromě trojhektárového stavebního pozemku s vlastním kotvícím můstkem a přístup k vodě přes travertinové molo i prominentních sousedů: z jedné strany Iglesiase, z druhé tech-podnikatele Boba Diener.
Jen pro představu: nejlevnější bydlení na ostrově vlastní bývalý fotbalový trenér miamské delfínů Don Shula (4,5 milionu dolarů), nejdražší bývá nejmenovaný ruský zbohatlík (47 milionů).