Jaká podlaha je nejlepší do kuchyně?

Jaká podlaha je nejlepší do kuchyně? 1

Z hlediska praktičnosti je vinyl nejlepší variantou. Je zkonstruován tak, aby vydržel vysokou úroveň opotřebení a případné rozlití lze rychle setřít bez obav z poškození vodou. Vodotěsná laminátová podlaha – Pokud chcete něco trochu luxusnějšího, voděodolná laminátová podlaha je skvělou volbou.

Čím mohu pokrýt podlahu v kuchyni?

Pokud však chcete nejlepší možnou kombinaci odolnosti, stylu a cenové dostupnosti, zvažte laminátové dlaždice, které jsou nejodolnější možností za vaše peníze. Laminátové podlahy jsou poměrně pevné a obvykle odolné proti promáčknutí nebo poškrábání. Alternativně byste měli zvážit vinyl.

Jaká je nejlevnější podlahová krytina v kuchyni?

Vinylová podlaha, která je k dispozici ve formě desek, dlaždic nebo luxusních vinylových prken, je nejjednodušším materiálem pro instalaci do kuchyně. Pokud je vaše podlaha v dobrém stavu, vinyl je také nejlevnější, protože jej můžete obvykle nainstalovat přímo na podlahu (nebo vhodnou stávající podlahu), čímž se vyhnete nákladům na novou podložku.

Jaká barva podlahy je nejlepší do malé kuchyně?

Bílé nebo šedé podlahy jsou dobrou volbou pro malé kuchyně s nízkými stropy. Světlé podlahy budou odrážet více světla, díky čemuž bude vaše kuchyně vypadat jasnější. Světlé podlahy vypadají docela pěkně s bílými nebo barevnými stěnami. Světlejší podlaha je oblíbená zejména u domů poblíž pláže.

Jaká podlaha v kuchyni je nejjednodušší na údržbu?

Pro kuchyňské podlahy jsou nejvyššími kritérii odolnost a snadné čištění. Dobrou volbou jsou linoleum, keramické dlaždice – oba velmi běžné – a vinylové podlahy. Linoleum poskytuje snadno čistitelný povrch a je k dispozici v bezpočtu provedení. Keramické dlaždice jsou ještě lepší.

Jak vyměníte podlahu v kuchyni?

Kuchyňskou podlahu je možné kompletně vyměnit instalací přímo na starou vinylovou podlahu. Pokud byla stará podlaha z tvrdého dřeva nebo laminátu, bude nutné ji úplně odstranit a položit novou podložku, jakmile budete připraveni začít s přestavbou podlahy.

Jaká podlaha má nejdelší životnost?

Porcelán a keramika jsou jedny z nejtrvanlivějších dostupných podlahových materiálů a vyžadují minimální údržbu. Dlaždicová podlaha je také odolná proti vlhkosti, takže je ideální volbou pro oblasti, kde se běžně vyskytuje rozlití, jako jsou koupelny, kuchyně a prádelny.