Zpestřete si interiér květinovými a zelenými věnci

Zpestřete si interiér květinovými a zelenými věnci 1

Věnec jako takový se většině lidí nejvíce spojuje s obdobím vánočních svátků. Tehdy najdeme v každé domácnosti minimálně jeden. Ale! Co tak zkrášlit si ním interiér třeba hned teď?

Věnec není jen vánoční záležitostí. Proto je absolutně na místě, pokud si pomocí něj oživíte a zjemníte interiér kdykoliv během celého roku. Na jaře, v létě, během podzimu, no a jistě i v období zimních měsíců. Ideální, pokud máte v záloze pro každé roční období jeden.

Tak například, nejrůznější a všelijaké barevné květinové motivy, z malých i velkých zelených listů, z voňavé a opojné levandule, přírodních vínových korkových uzávěrů, ze starého nepotřebného papíru, novin, či z proutí. Dokonce i z keramických a zrcadlových střepů. Ano, z čehokoliv bude váš domácí věnec vyroben, bude skvělý. Víte proč? Věnce jsou totiž momentálně v kurzu a je absolutně jedno, z jakého je materiálu a čím má pokrytý povrch.

Pokud již věnec doma máte, ale stále jste se neodvážili vytáhnout ho ze skříně, právě teď je ten správný čas. A co je na tom nejlepší? Je jen a jen na vás, jak a kde tento kulatý klenot umístíte.

Krásné a efektně vypadají věnce na svém tradičním místě, tedy na vstupních dveřích, ale hodnotě neubírá ani pokud je zavěsíte do okna, na zrcadlo, opřete na polici s knihami nebo jen tak položíte na jídelní či konferenční stůl.
Věnec je dekorativní záležitost, a tak k ní třeba i přistupovat. Má totiž schopnost ozvláštnit interiér, dodat mu okouzlující atmosféru a vytvořit tak z vašeho domova harmonický prostor.