Dětské pískoviště jak na to

Dětské pískoviště jak na to 1

Máte doma malé děti, které touží po vlastním domácím pískovišti? Není se čemu divit. Kdo by přece doma nechtěl velkou plochu s pískem, ve kterém se může během teplých a slunečných dní hrát, stavět věžičky či hrad a zabít přitom kopec času? Pokud i vy chcete svému dítěti udělat radost, vsaďte na domácí hřiště!

Jedním z největších snů, které mají malé děti je mít něco, co ostatní ne. Pokud jste svým ratolestem dosud kupovali trampolínu, nějaké hračky, společenské hry či plyšových medvídků, možná byly šťastné, ale o pár dní jejich to přestalo bavit. Co tak najít jim zábavu, při které vám na pár hodin dají klid a odpočinete si?

Kupované dětské pískoviště

Jednou z nejjednodušších variant jak si pořídit dětské hřiště je jeho koupě. Na internetových obchodech, nebo iv klasických obchodech, kde najdete domácí potřeby a různé jiné podobné produkty, najdete určitě i pískoviště, které se vašim dětem bude líbit. Vyrobeno přesně pro menší či větší ratolesti, ve kterém se vyřádí a doma pak budou už jen spát. Vybrat si můžete hned z několika druhů a rozměrů, které se vám vejde do zahrady. Co tak ale udělat takové pískoviště od srdce a vlastní? I takové něco se opravdu dá! Stačí mít jen dostatek představivosti a vše vám půjde velmi jednoduše.

Vlastnoručně vyrobené dětské hřiště

Věřte nebo ne, takové dětské hřiště jde vyrobit i doma. Sice se při tom možná trochu zapotíte, bude vám to trvat déle, ale uděláte ho podle vlastních představ či představ vašeho dítěte. Vžijte se do role designéra a udělejte si ve své zahradě pískoviště!

Jediné co budete potřebovat je nějaký starší kus nábytku. Díky němu uděláte obvod, který bude označovat hranice pískoviště. Pokud však doma nic takového nemáte, zakupte si nějaké kousky dřeva nebo laťky, které sestavíte. Velikost a tvar je jen na vás. Pokud však máte více dětí, měli byste raději vsadit na větší pískoviště, ve kterém se jim bude spolu dobře hrát.

Druhou důležitou částí je i místo, kde si dítě nechá své oblíbené hračky nebo věci, se kterými se hraje. Použijte znovu nějaké kousky dřeva, které máte doma nebo zakoupíte a oddělte tuto část od té herní. Pomalu se vám to i zalíbilo dělat, že?

Pokud máte čas, fantazii a dostatek sil, nezapomeňte ani na lavičku při nebo v pískovišti, dřevěný domek či dokonce skluzavku, která bude nejoblíbenější částí celé herní plochy.

Neobyčejné hřiště můžete doplnit i nějakým stanem pro indiánů nebo různými tunely. Fantazií se meze nekladou a můžete si udělat dětské hřiště, jaké jen vy sami a vaše dítě chce. Nezapomínejte ani na houpačku, která by mohla být vedle pískoviště, nebo jeho součástí.

Kromě toho, že se vašemu dítěti něco takového bude líbit, určitě budete mít dům plný dětí a návštěv, protože něco takového doma určitě nikdo nemá. Kupované pískoviště může být skvělé, ale nikdy nebude takové, jaké byste si sami vytvořili.