Chyby, které děláte při sprchování

Chyby, které děláte při sprchování 1

Když je napravíte, bude na tom lépe vaše zdraví, finance i životní prostředí.

1. Dlouhé sprchování

Pokud se denně sprchujete více než 8 minut, za rok tak strávíte 2 dny pod sprchou. To vyčerpává nejen vaši peněženku, ale neprospívá ani pokožce. To je však jen jedna věc, kterou je vhodné na sprchování změnit.

2. Vlasy až nakonec

Nejprve se osprchujete a omyjte mýdlem a až potom přijdou na řadu vlasy? Vlastně by to mělo být přesně naopak. Zbytky šamponu nebo kondicionéru totiž mohou zůstat na obličeji a na pokožce. Raději to dělejte v opačném pořadí. Zatímco se dosprchujete, zbytky šamponu určitě smyjete.

3. Příliš horká

Horká sprcha zahřeje, když se domů vrátíte promrzlý, ale při delším sprchování také jde do peněz a navíc, nadměrně vysušuje pokožku.Pokud nechcete jednoho dne skončit jako sušená švestka, raději si dejte práci s nastavením akorát teplé vody.

4. Slabé větrání

Nedostačující odvětrávání sprchy je problém – zvyšuje riziko vzniku plísní, ve vlhkém prostředí se více usazuje vodní kámen na obkladačkách. A přitom existuje jednoduchý recept, jak si ušetřit problémy: výkonný ventilátor, otevřené okno nebo dveře.

5. Stará růžice

Kdo by řekl, že tlak vody ve sprše -a tím pádem i účet za vodu – může ovlivnit taková drobnost? Moderní sprchy jsou často ekologičtější iv tom smyslu, že zpomalují průtok vody.

2805533