Dětskými koberci zútulníte každý dětský pokojík

Dětskými koberci zútulníte každý dětský pokojík 7

V dětském pokojíčku se můžete rozhodnout pro plovoucí nebo jinou podlahovou krytinu. Pokud však nemáte možnost položit pod ni podlahové topení, je jasnou volbou dětský koberec. Koneckonců děti si na zemi hrají po většinu dne a měly by být chráněny před chladem z podlahy.

Dětskými koberci zútulníte každý dětský pokojík 8

Funkce dětského koberce

Do pokojíčku můžete položit metrážový koberec nebo kusový koberec. Koberec se stane výrazným doplňkem a oživí každý interiér. Vytvoříte s ním útulnou atmosféru a místnost ihned zateplíte. Kromě toho zamezíte nepříjemným ozvěnám v pokoji a budete za zodpovědné rodiče, neboť dětské koberce plní bezpečnostní funkci. Nehrozí na nich, že by po nich děti uklouzly při neposedném pobíhání. 

Koberce s dětskými motivy rozzáří místnost

Dětské koberce se prodávají v různých designech. Natrefit můžete na koberce s městskou infrastrukturou, animovanými postavičkami, závodními auty nebo zvířátky. Některé koberce jsou didaktické, kdy se děti na nich učí rozpoznávat barvy, číslice, písmena a tvary. Vždy přihlédněte k tomu, co mají vaše ratolesti rády a v jakém jsou zrovna věku. Jiný koberec vyberte pro děvčátko, jiný pro hocha.

Dětskými koberci zútulníte každý dětský pokojík 9

Syntetické koberce jasně vítězí

Dejte přednost dětským kobercům, které se snadno udržují, a nezachytává se v jejich vláknech prach. Vhodné jsou koberce s hustým, avšak krátkým vláknem, které jsou opatřeny antistatickou povrchovou úpravou. Správnou volbou jsou koberce ze syntetických vláken, jež vás nebudou tolik stát, vaše dítko je jen tak nezašpiní a zakoupíte je v široké paletě barev.

Dětskými koberci zútulníte každý dětský pokojík 10

Tipy na dětské hravé koberce

Pokud se chystáte doplnit dětský pokojíček o nový koberec, mohly by vás zaujmout koberce City Life, Play City, Playground, Oscar, Happy nebo Princess Tales. Hodí se i do dětských pokojů s alergiky, neusazují se v nich nežádoucí zárodky a snadno z nich vysajete prach. Některé koberce jsou antistatické, takže se na nich prach vůbec neudržuje. Potřebujete více důvodů, proč pořídit moderní dětský koberec?