Televize, který zmizí v podlaze

Televize, který zmizí v podlaze 1

Televizní obrazovka je běžnou součástí našich domovů. Nejčastěji kraluje v obývacím pokoji, ale už se zdomácněla iv ložnici, kuchyni a koupelně. Najdete ji i pod podlahou

Televizor je moderní modlou, jejíž mnozí doslova podlehly a „běží“ od časného rána do noci. Pokud patříte k lidem, kteří trávení volného času rádi berou do vlastních rukou a neschvalují vysedávání před televizí, určitě vás zaujme náš tip – TV ukrytý v podlaze.

Je tam a přece není

Televizor je v interiéru často dekorací, která se vyjímá zavěšená na stěně nebo trůní na viditelném místě na televizním stolku. Pokud však nechcete, aby byl na očích, můžete ho schovat za dvířka skříňky v nábytkové sestavě. Ještě lepší nápad je ukrýt ho pod podlahu. Tak nenaruší čistý vzhled interiéru a zjeví se jen s vaším souhlasem.

Pojď ven! 

Výtahový mechanismus se postará o to, aby se obrazovka zjevila doslova znenadání. A stejně rychle zmizí. Výkonný mechanismus vysune televizor do správné výšky již za 25 sekund. Ovládat jej můžete klasickými tlačítky, dálkovým ovladačem i prostřednictvím aplikací „chytré domácnosti“. Televizor stačí instalovat na montážní desku a teleskopické sloupy se postarají o jeho vysunutí nad úroveň podlahy. Zařízení má velmi tichý chod, takže vaše očekávání příjemného televizního zážitku neruší nepříjemný hluk.

Výtah ve skříni

Televizní výtah pod podlahu vyžaduje dostatečný prostor, nejlepší možností je instalovat jej v přízemí domu se suterénem. Není to však podmínkou. Výtahový mechanismus lze instalovat do nábytkové skříně. Její účel na první pohled neprozradí nic.
O to větší bude překvapení, když se objeví televizor. Výhodou skříňkového řešení je zároveň umístění DVD přehrávače a disků.

Nenápadný společník

Výtahový televizor uvolní prostor, který by zabral televizní stolek. Můžete si vybrat místo, kde ho osadíte, důležité je zajistit přívod elektřiny. Zasunutý televizor může zůstat zcela neviditelný, když na překrytí celé „šachty“ a vrchní části televizoru použijete stejnou podlahovou krytinu. Zajímavou možností je zmíněnou část podlahy nahradit sklem …

Bez údržby

Příjemnou zprávou je, že celý televizní mechanismus funguje spolehlivě a nevyžaduje údržbu. Výrobce na všechny jeho části poskytuje až desetiletou garanci. Vzhled jednotlivých výtahů se mírně liší, což závisí na tom, na jak velký televizor jsou určeny.
Vybrat si můžete z modelů pro televizory s nejmenší obrazovkou až po úhlopříčku 190 cm s váhou 100 kg. K výtahu si můžete dokoupit příslušenství, které zahrnuje například přídavné police nebo doplňkový středový reproduktor.

Dokonce i ze stropu

V případě, že chcete ušetřit místo na podlaze nebo si dopřát aby kvalitní zážitek, můžete celý mechanismus instalovat do stropního podhledu. Funguje ještě rychleji – obrazovka se objeví v místnosti již za 16 sekund. Jde o naprosto čisté řešení, neboť všechny kabely jsou i s mechanismem ukryté v útrobách stropního podhledu.