Výhody kombinované chladničky poznáte, když ji budete používat

Výhody kombinované chladničky poznáte, když ji budete používat 1

Kombinované chladničky se v mnoha domácnostech těší velké oblibě. Nabízejí totiž něco navíc – mrazničku, která bývá umístěna nad, ale častěji pod chladící částí. Jaké jsou výhody takových ledniček?

Výhoda 1: Pozice chladničky

Mrazák dole a chladící část navrchu – takové rozložení poskytuje pohodlnou dostupnost k těm nejpoužívanějším potravinám a nápojům. A řekněme si pravdu, ik těm zdravějším. Ocení to zejména starší lidé a osoby se zdravotními problémy, kterým se shýbat nedělá dobře. Vždy po ruce bude například zelenina ve speciálních přihrádkách, zatímco některé potraviny mohou být schované v nejsvrchnějších složkách, mimo dosah malých dětí.

Výhoda 2: Spořič prostoru

Mrazničky vespod mají obvykle zásuvky, které nabídnou více úložného prostoru, a jsou praktičtější než dvířka na otvírání mrazniček navrchu chladničky. Některé moderní kombinované chladničky jsou navíc vybaveny tzv. francouzskými dvoukřídlými dveřmi umožňujícími dosah pouze na ty položky, které právě potřebujete (nemusíte otevírat celou ledničku, abyste k nim dostali).

Výhoda 3: Dolní mrazící část

Chladnička s mrazničkou  má ve spodní části pohodlné výtažné koše či police – k jejímu obsahu se dostanete mnohem snadněji než v případě mrazniček navrchu.Tieto „koše“ jsou přitom prostornější a snáze se přizpůsobují skladování objemnějších věcí (mražené maso, krabice s pizzou a pod. ). V horních mrazničkách chybí hloubka, jakou vám úložné prostory dolních mrazniček bezezbytku nabídnou.

Zajímavost – proč se v mrazničce nesvítí?

Už vám někdy napadlo, proč je to tak? Světlo v mrazničce není žádnou výhodou. Studie ukázaly, že lidé neotevírají mrazničku tak často jako ledničku. A další věc – v mrazničkách jdou na jistotu, zatímco v chladničkách většinou hledají ( „co si asi dám?“). Mražené věci si navíc vyžadují další úpravu, proto se předpokládá, že v kuchyni se svítí. Kromě toho, námraza by velmi snižovala účinnost žárovky.