Praktické tipy, jak zlepšit energii v každém pokoji

Praktické tipy, jak zlepšit energii v každém pokoji 1

Útulná, pěkná, pozitivní, příjemně zařízená. To vše bychom mohli zahrnout pod pojmenování dobrá energie. Je základem, abychom se v prostoru cítili dobře.

Funguje bez ohledu na to, zda je řeč o kuchyni, obývacím pokoji, nebo třeba i ložnici či koupelně. Aplikujte všeobecně platné tipy, které jsou považovány za základ příjemných pocitů.

Malujte naposledy

Zní to trochu zvláštní, ale malování by mělo být to poslední, co zrealizujete v novém domě. Proč? Protože máte představy o zařízení, objevíte zajímavou sedačku, skříňky a barva stěny by měla s tím vším ladit. Pokud si natřete stěny jako první, tak budete k nim hledat správné odstíny a to může znamenat, že budete muset nechat mnoho věcí, které vás chytí za srdce mimo domu. Dobrá energie vzniká tehdy, pokud si zařídíte domů a k tomu naladíte nátěry.

Nechte si vzduch

Vzduch je velmi důležitý. A s tím i volný prostor. V místnosti, kde je nábytek na nábytku to nebude o příjemné atmosféře. Platí, že méně je více a nezapomeňte jednotvárné sedačky, křesla a stolky ozdobit barvami přírody. Je to čistý nabíječ energií.

Uspořádání nábytku na koberci

Existují tři způsoby, jak položit nábytek na kusový koberec, aby to vypadalo pěkně. V prvním případě všechny věci uložíte na území houně. Působí to luxusně, ale pozor, všechny předměty musí koberec převyšovat alespoň o 20 centimetrů.
Nejkrásnější to vynikne, pokud je koberec velký. Při malých kobercích je vhodné umístit sezení mimo koberec a v jeho středu instalovat například jen stolek.
Třetí možností je ukotvení sezení předníma nohama za hranicí koberce a zadní nechat mimo něj. Ideální pro vzorové koberce.

Nebuďte monotematický

Vše v jednom tónu bude působit lze dokonale jako pavilon v muzeu, ale nebude to o dobré energii. Tu vytvářejí právě zajímavé změny, kontrasty, když k námořnické modři přiložíte bláznivě zelenou. Ani ne proto, že chcete experimentovat, ale proto, že překvapivé kombinace vždy generují nálady i emoce.

Ignorujte principy

Možná jste to už zažili u babičky, u kamarádky, která kašle na design, ale přišli jste k někomu do bytu a cítili pozitivní energii. To přesně je zvláštnost bytů, které ignorují všechno a řídí se srdcem, styly podřizují kreativitě.
Dětská malba v rámečku na stěně obývacího pokoje by měla působit jako pěst na oko, ale najednou vysílá dobré vibrace a vy se cítíte jako doma.
Pokud máte chuť něco v bytě změnit, přetvořit a vložit do toho kousek sebe, jděte do toho, budete se cítit lépe, jako byste měli vše dokonale podle designérského pravítka.