Korek v domácnosti

Korek v domácnosti 1

Jde o přírodní, příjemný a měkký materiál, který je levnější než dřevo, ale svými vlastnostmi dřevu velmi podobný. Dá se z něj vytvořit mnoho doplňků, protože korkové nemusí být pouze podlahy. V roce 2017 jím šetřit netřeba!

Korkem pokrytý nábytek

Taková domácí dekorace rozhodně není od věci. Zejména, pokud si lámete hlavu, jak vrátit šmrnc starému nábytku. Korkové pláty umí být mimořádně tenké a velmi dobře ohebné. Dokáží fenomenální kopírovat tvary nábytku a vy získáte nový nádech a některé jeho textury velmi dobře imitují i přírodní dřevo. Zkuste takový malý falzifikát a uvidíte, že ošoupané zařízení dokážete najednou vypadat lépe, jakoby jste ho vyměnili za moderní sestavu.

Korkové sezení

Korek jako materiál je přirozeně teplý a výborný na zimní i letní měsíce. Židle z něj dnes dostávají přední místa v designérských dílnách. Jejich výhodou je, že se dokážou přizpůsobit jakémukoliv tvaru, provedení i stylu. V kombinaci s moderními industriálními prvky dělají interiér teplejší a absolutně trendy.

Dekorační partner

Málokterá surovina je tak tvárná jako korek. Manipulaci zvládnou i malé děti. Dá se stříhat, ořezávat, brousit. Je unikátním zdrojem na netradiční dekorace. Pár korkových lístků vám poslouží jako pěkné stínítko na lampu. Umí sjednotit všechny květináče v domácnosti jen tím, že ho použijete na jejich obalení. Vypadají krásné a přírodně. Totéž platí například o nádobce na pera. Stačí se jen rozhodnout, co si chcete zkrášlit a odít do přírodních tónů. Vystačíte si s korkem a lepidlo, nebo korkovou tapetou.

Na podlahu ho třeba zvážit

Korek se dá použít jako podlahovina prakticky po celém bytě. Někde je však vhodnější, jinde méně. Mezi hlavní výhody patří výborná tepelná i zvuková izolace plus tlumení otřesů. Je dost odolný a velmi snadno se instaluje. Nesmírnou předností je přirozená schopnost odolávat plísním a to i v případě, že na něj působí voda. Mezi nevýhody však patří potřeba pravidelné údržby i přelakovávání, zároveň patří k měkčím podlahám, takže se nehodí na příliš exponovaná místa jako například předsíň, kde i během zimy chodíte obutí. Nepřítelem je sůl i kamínky. Korková podlaha je výborná například do obývacího pokoje a také koupelny, kde dokáže odolat vodě a na bosou nohu působí teplo jako dřevo.

2895283