Sprchové kouty, zástěny a dveře – řešení pro každou koupelnu

Sprchové kouty, zástěny a dveře - řešení pro každou koupelnu 5

Osvěžení před odchodem do práce nebo místo, kde ze sebe spláchnete stres z náročného dne, to je sprcha. Sprchový kout je tak nesmírně důležitou součástí každého bytu či domu, podle mnoha studií jde navíc v porovnání s vanou o zdravější alternativu. Ani zdaleka se přitom ale nemusí jednat o prvek, který lze posuzovat pouze z hlediska funkčnosti. Sprchový kout může v dnešní době hrát i roli elegantního designového prvku. Při jeho výběru potom záleží jen na zákazníkovi, jeho vkusu a stylu koupelny, který si sám zvolí.

Sprchové kouty, zástěny a dveře - řešení pro každou koupelnu 6

Estetika i relaxace

V podobě špičkových sprchových koutů německé firmy Hüppe a dalších nabízených značek se snoubí moderní design nejvyšší kvality s dokonalým technickým zpracováním, vysokou odolností a dlouhou životností. Ať již máte představu o elegantní, luxusní koupelně, nebo třeba koupelně v retro stylu, v dnešní široké  nabídce si určitě vyberete. Společně si poradíme i s malým koupelnovým prostorem nebo dokonce sprchou venkovní.

Vybraný sprchový kout si u nás můžete doplnit také o skvělé funkce jako jsou hydromasážní a parní systémy, se kterými se vám bude ve sprše relaxovat ještě o mnoho lépe.

Sprchové zástěny

Pevné sprchové zástěny jsou vhodné především pro menší koupelny, své uplatnění ale naleznou i jinde. Kromě nízkých nároků na prostor je často charakterizuje také minimalistické provedení, které však přesto může být velmi elegantní v moderním i retro stylu, a s ním související nenáročná údržba. Na skleněné zástěně se neusazuje mýdlo a pouhé setření vodních kapek stěrkou po sprchování zajistí její zářivou čistotu. Jednoduché provedení bez zbytečných prvků navíc prostor koupelny opticky zvětšuje.

Sprchové kouty, zástěny a dveře - řešení pro každou koupelnu 7

Dveře pro sprchové kouty

Pro maximální funkčnost sprchového koutu jsou dveře velmi významným prvkem. Svoji roli hrají nejen jejich design nebo kvalita zpracování, důležitý je i způsob otevírání, který významně ovlivní celkový prostor koupelny. Pro ty menší je nejvhodnějším řešením otevírání posuvné, v takovém případě je třeba věnovat velkou pozornost kvalitě zpracování pojezdu, či zalamovací. Klasické pantové otevírání je dobrou volbou pro prostornější koupelny, jejichž majitelům nabízí svůj elegantnější vzhled.

I koupelna může představovat vysoce elegantní prostor, stačí jen vybírat při jejím zařizování skutečně kvalitní prvky od prověřených výrobců, které budou nejen dobře sloužit, ale také více než dobře vypadat. Přesně takové prvky naleznou zákazníci v nabídce renomovaných koupelnových studií po celé republice.