Domek pro hosty

Domek pro hosty 1

Letní sezóna přeje návštěvám všeho druhu. Pokud vlastníte rodinný dům a rádi trávíte čas s přáteli či rodinou, pak zvažte pořízení ubytování pro návštěvníky. Ne každý má pokoj pro hosty nebo kapacitu ubytovat blízkých v domě, ale to není důvod k tomu o letní návštěvy přijít. Existuje totiž hned několik možností, jak zajistit blízkým komfortní zázemí.

Když se řekne dům pro hosty, mnozí z nás si představí honosné sídlo, ke kterému to prostě patří. Ale nemusí to tak být. Menší ubytovací jednotku pro návštěvníky může mít kdokoliv. Stačí trocha fantazie a domeček pro hosty bude stát i na vaší zahradě. Je zde několik nápadů na jednoduché ubytování pro vašich nejbližších, kteří si pobyt u vás dokonale užijí, aniž byste vy nebo oni přišli o své soukromí.

ZAHRADNÍ DOMEK

Zahradní domek nemusí skrývat jen nářadí. Chcete-li vytvořit zázemí pro každého, kdo u vás zůstane přes noc, pak je jednou z možností právě hotový zahradní domek. Máte na výběr z mnoha druhů, záleží jen na vás kolik investujete. Chcete pouze sezónní domek? Pak nemusíte stavbu zateplovat, stačí vkusně zařídit futon nebo menší postelí. Tento domek si jednoznačně oblíbí také vaše děti. Výhodou zahradního domku je určitě jeho příjemný vzhled.

KONTEJNER

Nejenže je moderní v kontejneru bydlet, ale pokud toto není zrovna váš sen, nevadí. Můžete z něj však udělat domek pro hosty. Jde o unikátní ubytování, na které hned tak někdo nezapomene. Přestavba kontejneru už vyžaduje úpravy, ale výsledek rozhodně bude stát za to. Investice by měla být promyšlená a rozhodně by měla zahrnovat i zvolené úpravy. Myslete na dveře, okna a přestavbu interiéru. Kontejner se hodí k futuristickým, moderním stavbám pokud pasivním domem. Podobně můžete využít i Unimobunka.

KARAVAN

Starý přívěs vyřeší otázku ubytování hostů. Většinou obsahuje také chemickou toaletu, dřez a vodu, úložný prostor a místo na přespání, někdy dokonce i sprchu. Ať už tedy zvažujete pořízení karavanu kvůli cestování nebo chcete přívěs vyloženě jako ubytovací jednotku, investice se vám může vyplatit. Karavan snadno upravíte k obrazu svému, zařízené už přívěsy většinou bývají a ještě jsou útulné. Elektřinu vyřeší solární panel a odpočinout si hosté mohou pod markýzou přímo před karavanem.

GARÁŽ

Pokud patříte mezi ty, kteří mají více než jednu garáž, pak můžete tento prostor využít nejen například jako letní kuchyni, ale i jako pokoj pro hosty. Je pravda, že garážové prostory bývají trochu chladné, ale přesto mohou mít kontrastní a unikátní vzhled. Odvážní tak mohou z garáže vykouzlit nevšední místo, kde mohou hosté trávit volný čas v soukromí a pohodlně přespat. Výhodou je, že ji stačí vkusně zařídit bez větších investic.