Původní podkroví vystřídaly čisté linie a moderní design

Původní podkroví vystřídaly čisté linie a moderní design 1

Podkrovní byt v starém pražském paneláku je důkazem nadšení architektů ze studia OOOOX pro chladný industriální styl i jejich schopnosti vytvořit rovnováhu mezi materiály a tvary.

Původní stav zpočátku nenaznačoval velkou rekonstrukci , jen pár drobných zásahů. Po odstěhování původního majitele se nedostatky ním udělané rekonstrukce projevovali jen naoko. Různé typy materiálů podlah maskované jednotnou barvou, křivost podlahy, zatečené okna … standard, který novému majiteli nevyhovoval. Vzhledem ke stavu původního bytu i jeho nevhodné dispozice se architektem podařilo klienta přesvědčit k přistoupení k totální rekonstrukci, která dopadla přímo famózně.

Barvy a materiály

Podkrovní byt je pro jednoho až dvou, přesto, že by výměra bytu umožňovala více ložnic, charakter mezonetu a umístění stávajícího schodiště to však nedovoluje. Z hlediska dispozice udělali pouze několik drobných zásahů, výrazně však prospěly fungování celého bytu. V ložnici oddělili příčkou šatnu, zvětšily koupelnu a toaletu, i na galerii vznikl samostatný šatník.

Barevnost celého bytu je od škály bílé, šedé běleného dřeva na podlahách po teplou šedou na stěrek až po antracitovou na stěnách koupelny a surové oceli. Dominantním prvkem je hmota s koupelnou a toaletou, která je ze všech stran i zevnitř antracitová. Materiály se liší podle potřeby a požadavků – cementové stěrky ve sprše, dekorativní stěrky za umyvadlem, kouřové sklo, malby a lak na posuvných dveřích. Ostatní prostory ve světlých tónech.

Důmyslná volba vybavení a jednotlivých nábytkových kusů včetně květináčů, stolků, radiátorů či osvětlení dodává celému bytu takový ráz, který se nedá popsat slovy.