Sprchový kout bez vaničky: Systém walk-in má plusy i mínusy

Sprchový kout bez vaničky: Systém walk-in má plusy i mínusy 1

Sprchovací kout je častou volbou koupelen, neboť sprchování je zdravé, rychlé a ušetříte při něm množství vody. Mohutné boxy s dveřmi však nahradily estetické a elegantní walk-in sprchy.

Bez vaničky a dveří

Sprchový kout bez vaničky umožňuje bezproblémový vstup a jednodušší hygienu. Nic nenarušuje celistvý charakter podlahy a koupelna díky tomu působí prostornější. Vstupu do prostoru sprchy žádné dveře.
Na ochranu před „potopou“ slouží skleněné zástěny z 8 mm bezpečnostního skla. K stěně jsou upevněny pomocí kotvících prvků.
Moderní obklad v kombinaci s čirým sklem a designovou sprchovou hlavicí dělají ze sprchy oázu relaxu.

Dokonalý spád

Funkci vaničky obvykle nahrazuje precizní vyspádovaná podlaha s kvalitním podlahovým žlabem. Kombinace těchto opatření zabrání protékání vody do prostoru koupelny.
Walk-in sprchu však lze realizovat i s klasickou vaničkou, případně její nízkou verzí, kterou zapustíte do podlahy.

Podlahový žlab

Při bezvaničkovém řešení plní nejdůležitější roli podlahový žlab. V něm se ztrácí nejen voda, ale i větší nečistoty, například vlasy. Důležité je proto, aby měl dostatečný průtok, alespoň 60 l / min. a snímatelný zachytávač nečistot.
K osvědčené volbě patří nerezový žlab, který díky různému zpracování odtokových otvorů plní ve sprše dekorativní funkci. Kromě různých vzorů obdélníkového tvaru existuje trojúhelníkové provedení.

Voda se ven nedostane

Stříkající vodu zadrží ve sprchovém koutu zástěna. Máte možnost nechat si vytvořit walk-in sprchu opravdu na míru. Vybrat si můžete sprchu s „předsíňkou“, dvěma i třemi zástěnami nebo průchodnou sprchu jen s jedinou dostatečně širokou zástěnou.
Pro větší komfort při sprchování si můžete nechat instalovat praktické sklápěcí sedadlo.

Ideální do ložnice

Walk-in sprcha může mít různé podoby, výsledná podoba závisí na velikosti prostoru, ve kterém ji chcete umístit. Sprcha nemusí být jen v koupelně, nádherně působí v otevřeném konceptu ložnice.
Pokud se obáváte o soukromí, můžete čiré sklo nahradit zástěnou s potiskem nebo zrcadlovou úpravou. Zrcadlo prostor opticky zvětší.

Klady a zápory

Na rozdíl od klasického sprchového koutu je vstup do walk-in sprchy jednoduchý, bezbariérový. Prostor působí vizuálně větší a elegantně. Lepší využijete prostor a nabízí silnější zážitek ze sprchování. Plusem je jednodušší údržba.
A nevýhoda? Pokud máte rádi naakumulované teplo během sprchování výrazně pocítíte absenci dveří. Kvůli úniku tepla a vlhkosti je velmi důležité vyřešit odvětrávání koupelny.