Kuchyň: Skříňky až po strop jsou opravdová záchrana!

Kuchyň: Skříňky až po strop jsou opravdová záchrana! 1

Kuchyň se zdvojenými horními skříňkami je oblíbená zejména v menších kuchyních, poskytne totiž úložný prostor navíc. Díky dalším skříňkám se uvolní místo na pracovní ploše, lépe si zorganizujete ukládání předmětů a kuchyň bude působit uklizeně.

Více úložného prostoru

Standardní výška kuchyně je kolem dvou metrů, takže nad horními skříňkami zůstává poměrně velký nevyužitý prostor. Na horní skříňky často jen sedá prach, usazuje se kuchyňská mastnota nebo slouží k vystavení dekorací a květin. Pokud nad nich zavěsíte další řadu úzkých skříněk, získáte úložný prostor na množství věcí.
Skříňky pod stropem dokonce mohou mít větší hloubku než standardní. Jelikož jde o těžší přístupné místo, neukládejte zde často používané předměty a pořiďte si pohodlné schůdky.

Kuchyň získá ucelený vzhled

Kuchyňská linka působí ucelenější, pokud horní skříňky vyplní prostor až po strop. Očividné je to zejména tehdy, pokud mají jednoduchý hladký povrch, který nenarušují ani úchytky. Skříňky však nesmí být příliš tmavé, abyste necítili v kuchyni stísněně.
Atraktivní působí, pokud plné skříňky doplníte prosklenými, bez obav můžete zkombinovat i různé vzory a barvy.

Kuchyňská linka se zdvojenými horními skříňkami nemusí být výsledkem práce na míru. Sektorové kuchyňské programy obsahují horní skříňky různých velikostí, takže si ji dokážete vyskládat i sami. Při „ukládání“ skříněk však nezačínejte směrem shora, abyste dodrželi základní vzdálenost 60 cm mezi spodní a horní částí linky.

Zútulní kuchyni

Dekorace kuchyni zútulní a udělají ji „zabydlení“. Pokud je vystavíte v prosklených skříňkách těsně nad stropem, uchráníte je před prachem a sobě ušetříte práci s jejich čištěním. V skříňkách budou pěkně na očích av bezpečí. Na dekoraci můžete povýšit nepoužívaný porcelán, stříbrné mísy nebo různě tvarované vínové láhve.
Estetický dojem z vystavených předmětů umocní osvětlení. Sklo může být čiré i matné, nevýhodou je vyšší cena skříněk.

Více světla

Osvětlené skleněné skříňky skvěle prosvětlí místnost. Ani malá kuchyň nebude působit přeplněně a těžko. Vnitřní osvětlení zajímavě sekunduje ostatním kuchyňským svítidlům a vy získáte dostatek světla na práci.
Nevýhodou podsvícených skleněných skříněk je náročnější údržba. Pokud chcete, aby byly krásné a propouštěly jasné světlo, musíte je pravidelně čistit.