Harmonie jin a jang u vás doma

Harmonie jin a jang u vás doma 1

Hledání klidu, harmonie a vyrovnanosti je snaha každého člověka. Kde však tento stav načerpat, ne-li v přírodě a správně vyladěném rodinném hnízdě? Udržení správné harmonie jin a jang zaručí, že po návratu domů z každodenního života to pro vás bude jako energetická nabíječka. Přitom není vůbec složité „naladit“ si takto své bydlení.

Harmonie protikladů

Koncept správného vyladění energií vychází z designu a zároveň přesvědčení, že nic není třeba brát extrémně. Světlo potřebuje tmu, teplo chlad, voda oheň a podobně. Proto mít pouze jednostranně zaměřený domů nepřináší psychické blaho, ale třeba se snažit o správné vyvážení kontrastů.

Začněte světlem

Světlý domů je skvělý.Zejména pokud je prosáklý přírodním světlem. Jenže příliš mnoho světla může vyčerpávat. Proto si ušetřete v bytě možnost světlo zatemnit. Pokud ne všude, alespoň v pár pokojích, kde se budete moci natažený, když například budete potřebovat temnější prostředí.

Pozor na barvy

Kolik barev máte v jednom pokoji? Jedna barva působí nudně, více než 5 barev vytváří barevnou nervozitu. Ideální by měly být v jedné místnosti 2 – 3 barvy, které se navzájem nebijí, ale kontrast není zakázán. Právě naopak. Je velmi vhodný.

Vylaďte energie

V této věci má mnoho lidí takříkajíc hokej. V bytě je třeba chránit aktivní i pasivní složky. O co jde? Není dobré mít jeden pokoj na aktivní i pasivní činnosti. Příkladem aktivní pokoje je obývací pokoj. Hrajete se hry, diskutujete, oslavujete, prostě provádíte aktivity. Ložnice je prostor pro pasivní a tiché činnosti jako spánek, meditace a odpočinek. Stejně je to u prostoru na práci, na vaření, na čtení a podobně. Pokud nemáte dostatek pasivních i aktivních ploch, harmonie bytu bude narušena.Proto se vám například bude špatně spát v místnosti, kde přes den pracujete.

Poměry velikostí

Vědět odhadnout správné parametry velikostí je důležitější než jednotlivé předměty v místnosti. Velká a krásná postel nevynikne v malé ložnici, pokud se kolem ní nebude dát hýbat. Stejně velký stůl do malé kuchyně zničí příjemný pocit z bydlení. Správné vyvážení zjistíte jednoduše. Pokud vám nábytek nebrání ve svobodném pohybu po prostoru, není třeba se někde proplížit, změnit směr chůze, nebo se prodírat, tehdy jsou poměry správné a správně rozložená energie proudí.

11-Obyv-2