Feng šuej pro zlepšení imunity: Řiďte se těmito zásadami

Feng šuej pro zlepšení imunity: Řiďte se těmito zásadami 1

Všechno jde, když se chce. Dokonce i zlepšit zdraví pouze pomocí zařízení v příbytku. Nejde o žádné čáry, ani Bosorácka triky, ale využití prastarých čínských technik sladění bydlení s potřebami duše i těla. Taková harmonie pak pozitivně ovlivňuje i naše zdraví.

Uklízejte

Na pracovním stole, v obývacím pokoji , v kuchyni. Je důležité, aby každá věc měla své místo. Proč? Jednoduchý důvod. Pokud vidíte kolem sebe nepořádek, nikdy se plně neuvolníte. Máte stále pocit, že byste měli něco udělat. Rozházené věci vás doslova tlačí jako nesplněné úkoly – tvoří stres.

Pokud nemáte v bytě dostatek odkládacích prostor , máte problém a obvykle i zdraví neslouží zcela dokonale. Ukliďte si kolem a zlepšíte stav těla. Stres totiž oslabuje imunitu a způsobuje různé druhy onemocnění.

Dýchejte dobré věci

Jemná aromaterapie v pozadí je jako neustále léčení a pobyt ve zdravém prostředí. Nalaďte si vůně podle aktuální potřeby. Jsou na aktivaci myšlení, zlepšení odolnosti, nebo harmonizaci. Netřeba to přehánět, pouze jemný závan zlepší zdraví.
Kromě toho je fajn, pokud eliminujete prach, ať už snížením textilií v místnosti, nebo pračkou vzduchu.

Zdravé světlo

Nejdravější je přirozené. Někdy, zejména v práci, není možné sedět u okna. Pokud musíte mít umělé osvětlení , můžete zlepšit své zdraví umístěním zeleně do vašeho okolí a pomáhají i světlé barvy a umělecká díla v živých odstínech.

Domácí lékárnička

Máte ji i vy? Nenarazí na uskladnění léků. Podle feng šuej je lepší podporovat zdraví životní energií. Vytvořte si v místnosti malý koutek k sezení , relaxaci, pohodu, který ozdobíte dřevem, prvky vody, umístěte do něj veselé motivy a svěží barvy.
Každý den byste se zde měli ozdravit podobně, jako když využíváte sprchu na očištění těla.

Udělejte si z koupelny lázně

Nezáleží na velikosti. I v malé koupelně se dá prostor na dřevo, svíčky, vody budete mít dostatek. Ukliďte si krémy, voňavky i kartáče na vlasy a nezapomeňte na difuzory. Určitě z přírodních silic, rozhodně ne osvěžovače vzduchu na chemické bázi.
Atributy vůně , vody a pohody při svíčkách i při rychlé večerní sprše zaktivizují endorfiny, které zlepší imunitu.

Žluté květy

Žluté květy jsou harmonizačním a optimizujúcim prvkem celé domácnosti. Mohou být řezané, nebo i hrnkové, ale žlutá je určitě vhodná kvůli své moci zlepšovat psychickou pohodu, koncentraci a pohlcovat stres, čehož výsledkem je stabilnější imunita například iv období se zvýšeným výskytem virů.