Filmový dům, ve kterém se narodil Harry Potter, může být váš! Majitel si za nevšední nemovitost ptá téměř 1 milion liber!

Filmový dům, ve kterém se narodil Harry Potter, může být váš! Majitel si za nevšední nemovitost ptá téměř 1 milion liber! 1

Jste fanouškem slavného dětského čaroděje Harryho Pottera? Tak zbystřete pozornost!

Nejprve knižní, a potom i filmové zpracování příběhu o odvážném, mladém čaroději, Harrym Potterovi si na světě získalo miliony fanoušků. Za vším stojí autorka JK Rowlingová, která na své fantazii vydělala podle informací prestižního finančního magazínu Forbes, do tohoto roku dohromady 650 milionů liber.

 Ať už jste fanouškem literární stránky dobrodružství Harryho nebo té filmové, určitě si pamatujete na několikrát opakované vyprávění o smrti Lilly a Jamese Potterových rukou špatného lorda Voldemorta. To mělo udát v domě, kde se malý Harry narodil, nuže a ve filmovém zpracování si za místo natáčení režisér David Yates vybral působivou nemovitost namísto umělé rekvizity.

Ačkoliv množství scén se muselo natáčet v provizorních podmínkách filmových studií, kde se všechny efekty pěstovali díky nejnovějším technologiím, dům narození malého Harryho Pottera skutečně stojí. A to 100 kilometrů severně od Londýna. Ne v Godrikově Dole (tak jak je to v příběhu), ale v malém městečku zvaném Lavenham. Dům má jméno De Vare House a ve vesnici se zachovalo množství domů, jejichž kořeny sahají až do středověku, ale Da Vare House patří jednoznačně k nejkrásnějším.

Nemovitost pochází už ze 14. století, má šest ložnic, dvě kuchyně, obývací pokoj, šatník a pár koupelen. Stropy interiéru zdobí odhalené dřevěné trámy, nad vchodem je to vyřezávaný emblém zmíněný iv archivech Velké Británie a nechybí ani kamenné schody či nástěnné malby. A přestože nemovitost vypadá na spadnutí, za ní se ukrývá ještě pěkná zahrádka plná voňavých bylinek.

A kolik si současný majitel za domek ptá? Přesně 995 000 liber, které je však nejeden fanoušek Harryho Pottera určitě ochotný našetřit.