Víte, jakou barvu by měly mít vaše vchodové dveře?

Víte, jakou barvu by měly mít vaše vchodové dveře? 1

Prosklené, červené nebo z masivního dřeva? Přední dveře nejsou důležité jen z hlediska bezpečnosti, ale i po vizuální stránce je jejich úloha nezaměnitelná. Na základě nich mohou vaši hosté poznat kousek vaší osobnosti.

Říká se, že první dojem je ten absolutně nejdůležitější. Nuž, a kde ho v rámci domu očekávat více než u vchodových dveří? Stejně jako jsou oči branou do duše, vstupní dveře jsou branou, za kterou se skrývá domů. A to doslova!

Veselé pop barvy již z dálky naznačují, že se za nimi zřejmě skrývá svěží a mladistvý interiér. Jde také o pořádně hlasitý a tak trošku expresivní způsob, jak všem okolo ukázat svůj styl. Obyčejně po pestrých barvách sahají umělci, mladí lidé s větrem v plachtách, ale i sebevědomí a úspěšní lidé s kreativitou v krvi.

Tmavé barvy a dekory přírodního dřeva více imponují rozvážným, tradičně smýšlejícím lidem, kteří neradi vyčnívají z davu, ale neznamená to, že by nebyly ve svých životech úspěšní a spokojeni. Akorát si nepotrpí na přehnané pozornosti.

Jak tedy postupovat při výběru té správné barvy vchodových dveří? Odpověď je: podvědomě a intuitivní. Samozřejmě, vchodové dveře musí ladit s fasádou domu, s prostředím a stylem, ale příroda to zařídila tak, že našim spolupracovníkům při výběru barev jsou emoce. Popřemýšlejte o tom, jak se u jednotlivých barvách cítíte, co ve vás evokují. Například: zelená připomíná rostliny, žlutá slunce, růžová a fialová květiny, modrá oblohu …

Tak tedy, jaká bude vaše barevná volba a co bude mluvit o vašem domově?