Plovoucí podlahy vás naučí plavat ve vodách kvalitních podlah

Plovoucí podlahy vás naučí plavat ve vodách kvalitních podlah 7

Sháníte do vašeho bytu či domu podlahovou krytinu jejíž předností bude krom líbivého vzhledu a skvělých užitných vlastností zároveň i jednoduchá pokládka? Pak se rozhodně nespálíte koupí plovoucí podlahy, tedy takové podlahové krytiny, která není pevně spojená s podkladem – jen tak na něm leží neboli „plave“, což právě do značné míry usnadňuje její pokládku. V ruku v ruce s tím jde i možnost snadného rozebrání.  

Naprostá většina plovoucích podlah se spojuje pomocí takzvaného zámkového systému, menší procento z nich má pak díly vzájemně slepené. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, vězte, že výběr plovoucích podlah je vskutku pestrý a rozsáhlý. V důsledku tohoto velkého výběru a širokého spektra zátěžových tříd (od 22 do 33) se tyto podlahové krytiny hodí do téměř všech soukromých i komerčních prostor. Od obývacího pokoje přes ložnici až třeba po kancelářské budovy – tam všude se dokáží perfektně uplatnit.  

Plovoucí podlahy vás naučí plavat ve vodách kvalitních podlah 8

Zahřejí vás u srdce a ušetří vaši peněženku 

Jaké výhody tyto podlahové krytiny nabízejí? Krom již zmiňované snadné a rychlé montáže se mohou dále pyšnit prvotřídními mechanickými a izolačními vlastnostmi. Dokáží místnost izolovat, a to jak tepelně, tak i proti otřesům. Pomohou vám tedy navodit teplo domova, zároveň umí tlumit nepříjemné zvuky. Když už se tu zmiňujeme o teplu domova, tak plovoucí podlahy jsou též vhodné i pro podlahové vytápění. Dalším kladem je pak skutečnost, že se opravdu velice snadno udržují, není jim třeba věnovat žádnou speciální péči.

Pokud by se stalo, že by došlo k poškození podlahy, vše lze řešit snadno výměnou jednotlivých lamel, nemusíte tedy podlahu nutně demontovat celou. Poslední, leč ne určitě nejméně významnou předností je příznivá cena, např. plovoucí laminátové  podlahy se řadí k těm levnějším, navíc k dispozici je mnoho barevných variant a vzorů, vybere si tak vskutku každý. 

Jaké existují druhy plovoucích podlah? 

Plovoucí podlahy se dělí dle použitého materiálu na nášlapnou vrstvu. Kupující může volit mezi laminátovou, dřevěnou, korkovou  nebo vinylovou plovoucí podlahou. Všechny materiály se svými charakteristikami relativně dosti liší, záleží tedy na tom, jaké požadavky na podlahu máte, zda preferujete prvotřídní kvalitu, či dáváte přednost nižší ceně. Obecně platí, že nejodolnější a nejkvalitnější jsou dražší dřevěné podlahy, naopak cenově dostupnější jsou ty vinylové. 

Nejvíce oblíbené jsou každopádně laminátové plovoucí podlahy, a to jednak z důvodu, že jsou o poznání levnější než ty dřevěné, zároveň jsou nejméně náročné na údržbu, plus se vyznačují vynikajícími užitnými vlastnostmi. Jedná se o pomyslného vítěze v kategorii cena/výkon mezi plovoucími podlahami. Pokud si chcete dopřát opravdový luxus, není nic lepšího než si pořídit laminátové podlahy imitující dřevo, rozdíl od přírodní předlohy jde vizuálně rozeznat opravdu jen stěží. 

  Plovoucí podlahy vás naučí plavat ve vodách kvalitních podlah 9

Kolekce plovoucích podlah, které vás očarují 

Sáhnout můžete třeba po některém z 14 dekorů dřeva z kolekce vinylových plovoucích podlah Gerflor DESIGNART (Click), která se nově objevila v nabídce prodejen Supellex – Svět podlah. Kromě nabídky mnoha dřevěných dekorů zde najdete i  4 autentické dekory dlažby, to nabízí další možné využití – plovoucí podlahy s imitací dlažby vypadají dobře třeba v koupelně. Všechny podlahové krytiny z této kolekce jsou opatřeny zámkovým systémem LOCK, jenž umožňuje u dílců rychlou montáž i demontáž. 

Plovoucí podlahy vás naučí plavat ve vodách kvalitních podlah 10

Pokud však přeci jen dáte přednost přírodnímu dřevu, tak svého favorita určitě objevíte v kolekci dřevěných  podlah Boen DesignWood, která pod svými křídly zaštiťuje třívrstvé dřevěné podlahy s technologií Boen X-press umožňující snadnou a rychlou montáž plovoucím způsobem. Boen DesignWood v rámci této kolekce nabízí 7 atraktivních dekorů s přirozeným vzhledem dřeva. Všechny tyto podlahy jsou navíc zcela vhodné pro podlahové topení. 

Více na: www.pruvodcesvetempodlah.cz/kontakt