Domácí hnojiva pro pokojovky

Domácí hnojiva pro pokojovky 1

Banánové slupky, cibulový extrakt nebo nedopitý pohár minerálky? Využijte je pro pokojové květiny.

Určitě jste už slyšeli o různých domácích hnojivech, jejichž původ je víceméně v každé kuchyni. Například banánové slupky jsou výborný zdroj fosforu. Můžete je nastříhat a při vysazování dát na dno květináče. Malé množství živin obsahuje i čaj, pivo či voda po vaření brambor. Jako hnojivo se dá použít i kávová sedlina nebo droždí s vodou. I když takový způsob výživy vám nikdo nezaručí, určitě stojí za vyzkoušení.

Cibulový extrakt

Cibuli a česnek nakrájejte nadrobno a na několik hodin zalijte vodou. Nejpozději po 24 hodinách výluh přeceďte a neředěný nalijte do rozprašovače. Roztokem dokonale postříkejte všechny rostliny napadené mšicemi a roztoči dva- až třikrát týdně. Škůdci by měly ustoupit.

Voda z vajíček a brambor

Pokud vložíte skořápky z vajíček do vody, uvolní se z nich zbytky bílků, které účinkují jako nízkokoncentrované hnojivo. I vychladlá, neosolené voda z brambor vařených ve slupce je dobrá pro žíznivé květiny. Je měkká, obsahuje škrob a množství mikroelementů.

Zbytky minerálky

Pokud vám zůstal ve sklenici zbytek minerálky, nevylévejte ji! Raději ní polijte rostliny, kterým dodá energii a rozpustí vápenaté usazeniny na květináči a na povrchu půdy. Minerálka je vhodná hlavně k rostlinám, které upřednostňují kyselý substrát.