Noční stolky

Noční stolky 1

Vybrat si vhodný, moderní, funkční, praktický i pěkný noční stolek je doslova alchymie, kterou při zařizování ložnice mnoho lidí podceňuje.

Správné malý i velkorysý

Noční stolek nemůže být v místnosti nápadný, ale musí poskytovat útočiště na základní věci, které se hodí před spánkem, nebo po probuzení. Rozhodně volte vždy možnost zásuvky, ale i otevřeného prostoru. Důvod? Některé věci je lepší schovat, jiné v noci vzít přímo, aniž jste vzbudili polovičku boucháním.

Moderní barvy

I stolky vědí velmi pěkně ladit, nebo kontrastovat se stěnou, se závěsy, nebo s postelí. Je však myslet na to, že noční stolek je dlouhodobější záležitost. Proto je lépe ladit ho k nábytku, nebo posteli jako k barvě omítky, která se zvykne lety obměňovat.

Správné osvětlení

Pokud jste zvolili malý noční stolek, je lepší vsadit na noční lampu stojící na zemi, která vrhá světlo na stolek i do postele. Pokud jste naopak počítali s noční lampou na stole, je praktické vybrat výše lampy jako kruhové. Dodají více světla a opticky udělají stolek prostornější.

Kreativní stolek

Možná jste se rozhodli uspořit peníze, nebo máte umělecké sklony. Tehdy si stolek můžete vyrobit. Nasnadě máme několik tipů, které v tomto roce letí. Zapomeňte už na obnošené dřevěné palety. In je zrestaurovaná rekonstrukce starého nábytku, vytvoření stolku například z kartonu, nebo i starého kufru. Na úpravu stačí barvy, případně plstěná tapeta a máte netradiční a moderní look vedle hlavy.

Kovový design

V tomto roce se již interiéroví designéři osmělil a dřevo nahrazují i pro ložnici méně tradičními materiály jako je kov a sklo. Přichází tedy jemný posun oproti klasice, podobně jako to bylo před pár lety na poli konferenčních stolků. A dnes už má v obýváku málokdo jiný, než skleněný stolek před televizorem. Mluvit o podobném scénáři v ložnici by bylo odvážné, ale první vlaštovky jsou již na světě.

Moderní stolek s retro lampou

Rok 2017 přináší do prostředí nočních stolků zajímavou variaci v podobě kombinace moderního nábytku s tradičním starožitným, vintage doplňkem, nebo noční lamou. Láme se tak předsudek o tom, doby by se míchat neměli. Tento mix v ložnici je však dvojkou roku.