Ach, ty francouzské vily! Krásné jsou i moderní …

Ach, ty francouzské vily! Krásné jsou i moderní ... 1

Francouzskou architekturu si spojujeme spíše s ležérním palácovým stylem, ale místní šarm a smysl pro nedbalý eleganci se nezapře ani při současném designu. Tato vila je důkazem!

Jen 12 km na západ od Paříže se nachází Garches – vesnice, či přesněji „pařížský satelit“, kde se domy netisknou jeden na druhý jako vrabci na elektrickém drátě. Naopak komunikují mnohem jemnějším synapse – stromy a zelenými šaty, z nichž vykukují jako svůdné křivky krásných žen.

Stojí tu i moderní vila s obytnou plochou 140 m², která teprve nedávno prošla rozsáhlou rekonstrukcí. Ta jí vlila energii, jako nová láska postarší ženě, která už i zapomněla, že se umí pobláznit.

Interiér je mimořádně svěží, ale vnější fasáda se nehraje na „chtěla stará mladou být“. Konzervativní vzhled zůstal zahalen popínavou zelení, zato nejvyšší patro, to je jiná písnička! Vysoké okna se táhnou od jednoho kraje po druhý, jak hluboký nádech na vrcholu hory .

Přestože zvenku se to možná nezdá, interiér doslova září energií, radostí, svobodou … odvahou. Ach, ten francouzský elán „.