5 osvědčených rad, jak ušetřit na topení

5 osvědčených rad, jak ušetřit na topení 1

Více než polovina nákladů běžné rodiny přes zimu jde právě na vytápění domu či bytu . Pokud i vy máte vysoké náklady na tání, viz tyto naše osvědčené rady a tipy a naučte se, jak ušetřit na topení.

Nepřetápějte

V některých místnostech není třeba udržovat vysokou teplotu. Ideální teplota v obývacím av dětských pokojích je kolem 22 ° C , v koupelně kolem 24 ° C a v ostatních prostorách může být i méně. Na chodbě a WC se nezdržuje příliš dlouho, proto tam stačí aby teplota byla kolem 18 ° C. V ložnici přes noc můžete teplotu držet o několik stupňů níže. Když máte podlahové topení máte vyhráno. Podlahové topení totiž šetří tak, že když ho v domě máme sneseme o 1-3 ° C nižší.

Efektivní větrání

V zimě bychom měli větrat častěji av pravidelných intervalech, ale krátce. Měli bychom větrat ráno, odpoledne a večer . Během topné sezóny je větrání sklopeným oknem (větračka) zbytečné a navíc drahé. Měli bychom otevřít okno, které se orosí a počkat dokud rosa z okna zmizí, pak zavřít. Nenechávat však okno otevřeno déle než 15 minut.

Volný radiátor

Pokud v zimě používáte radiátor jako sušičku výrazně klesá efektivita topení a teplu se zabraňuje dostat se do místnosti. Také to platí, pokud jsou při radiátorech závěsy nebo nábytek. Prostor před radiátorem má být volný , abyste zajistili co nejefektivnější vytápění.

Tepelná izolace

Utěsnění dveří a oken je velmi důležité, zabraňujete tak úniku tepla z domu. Největší úspory dosáhnete při stažení rolet , které fungují jako izolace. Když však nemáte plastová okna největším ztrátám zabraní i izolační páska.

Nenechte dům vychladnout

Pokud odjíždíte na několik dní, topení nevypínejte v žádném případě . Je mnohem náročnější zateplit studený dům. Snažte se nechat optimální teplotu 15 ° C. Když se vrátíte nebude velká zima a zároveň nebude nutné nechat radiátory na maximum a čekat až se dům zateplí.

Ušetřete i díky našim tipům na topení. Častokrát to není ani o omezování se ao komfortu bydlení, jako o správném vytápění a větrání. Radiátorem nedávejte do cesty zbytečné překážky, které brání dostatečnému vytopení příbytku.