S technologiemi se chladné noci na chalupě stanou minulostí

S technologiemi se chladné noci na chalupě stanou minulostí 1

Máte zkušenost s ledovou nocí na chalupě či nemilým překvapením v podobě zlodějů? S inteligentními technologiemi se stanou minulostí.

Během chkladných dní trvá déle, dokud se interiér chaty vyhřeje na optimální hodnoty. Tak se stává, že teplotní komfort dosáhnete až na závěr víkendu, kdy se už balíte domů. Změňte to pomocí systému inteligentní elektroinstalace a zatopte si už den-dva před příjezdem. Stačí poslat SMS nebo jej zapnete prostřednictvím aplikace v smartphonu.

Jsou dostupnější

Donedávna byly systémy inteligentního řízení považovány spíše za luxusní záležitost. Vývoj technologií však postoupil a na trhu kromě profesionálních řešení v nejvyšší kvalitě naleznete řešení s méně složitou instalací a na různé kvalitativní úrovni zabezpečení. Ty nejlevnější si nainstalujete i sami, bez sekání a vedení kabelů, pouze pomocí bezdrátové sítě a mobilního telefonu.

Pod kontrolou

Smart technologie dokáží  iz chalupy udělat inteligentní dům. Oceníte zejména systém zabezpečení, který zdaleka nekončí při klasickém alarmu. S detektorem pohybu a se senzorem na oknech a dveřích v součinnosti s kamerovým systémem můžete mít pod dohledem chalupu a její okolí.

Spustí se automaticky po zaregistrování změny detektory a okamžitě odešle zprávu o narušení prostoru na váš mobil. Protože vznikají i falešné poplachy o narušení, například malými hlodavci, stačí z pohodlí domova bez nutných výjezdů zkontrolovat v daném okamžiku místo narušení. Osvědčená funkce, která pomáhá odradit případných lupiče, je takzvané simulování přítomnosti, když se v domě nastaví nepravidelné rozsvěcení a zhasínání světel, případně pohyb žaluzií.

Pro náročné

Bezpečnostní kamery vyšší třídy snímají obraz ve full HD kvalitě a jejich citlivé senzory se dokáží přizpůsobit i úplné tmě a prudkým změnám světla. Profesionální kamerové systémy mají obvykle také záznamové zařízení a záložní napájení, které zajistí provoz i v případě přerušení dodávky energie. Kamery mohou mít kromě mikrofonu integrované reproduktory, přes které můžete na dálku oslovit případných narušitelů. Na jehož zloděje nezapůsobí varování, že ho vidíte a policie je na cestě?

Pěkně postupně

Díky modularitu systému můžete začít jedním zařízením a postupně celý systém jednoduše rozšiřovat podle potřeby. Výhoda je, že si tak poskládáte systém, který splňuje vaše nároky a přizpůsobí se finančním možnostem.

Rada

Využijte inteligentní řízení i na přehled o spotřebě energií. Vyvarujete se tak případného přetížení sítí nebo odhalíte černý odběr elektřiny.