Laminátové podlahy 2023 trendy: Dub je základ

Laminátové podlahy 2023 trendy: Dub je základ 1

V roce 2023 bude průmysl laminátových podlah pokračovat ve své cestě Skandinávií a severskými zeměmi. Trendy se nadále přiklánějí k odolnějším a přírodnějším vzorům. S ohledem na to jsou výrobci odhodláni přicházet s novými originálními designy a technologiemi, které splní očekávání klientů. Trendy příštího roku budou upřednostňovat přírodní barvy, textury a materiály, které budou vyjadřovat, jak důležitou se stala udržitelnost pro zákazníky, kteří hledají autenticitu a celoživotní výkon.

Vše se točí kolem dubu

Výrobci mají tendenci držet se dál od studených šedých tónů domů a hravých poutavých dekorů, které spotřebitelé ze svých domovů vynechávají. Návrhy zůstávají velmi blízké původním vzorům dřeva s autentickými, lehkými, přátelskými a svěžími dekory s přírodní matnou strukturou i jemnými suky, které převádějí harmonický vzhled. Blond, přírodní hnědá, vybělená dubová barva potěší oko zákazníka a znovu vytvoří doma přirozený a teplý útulný kokon. Ať už mluvíme o barvách nebo o materiálu, surový dub je u spotřebitelů oblíbený. Cílem je vytvořit klidnější a harmoničtější dekory od světlých, čistě přírodních tónů až po odstíny muškátové hnědi. Někteří výrobci však již zaznamenávají první signály a zájem o jiné druhy dřeva než dub. Zůstaňte naladěni, rok 2024 by mohl přinést nějaké překvapení.

Pokud jde o formáty, na trhu jsou i nadále oblíbené vzory rybí kosti. Navíc se do módy dostávají širší formáty, které pomáhají vytvářet klidnější vzhled interiérů.

Současné trendy odrážejí touhu spotřebitelů vytvořit si doma útočiště, kde se člověk cítí bezpečně a je chráněn před vnějšími vlivy.

Inovace je v „DNA“ laminátových podlahových krytin

Výrobci laminátových podlah jsou v čele výzkumu, který zajišťuje kvalitní podlahy, ať už jde o snížení hlučnosti, odolnost proti vodě nebo udržitelnost. To je silný prodejní argument, který přesvědčí zákazníky. Firmy vyrábějí stále více výrobků odolných proti vodě, aby vyhověli přání zákazníků zahrnout stále více dřeva do místností, které dříve nebyly.

Udržitelnost je více než kdy jindy v centru zájmu výrobců i zákazníků, kteří přispívají k budování oběhového hospodářství. Zaměřují se na dodávání autentických, ekologicky šetrných a také celoživotně výkonných výrobků. Všechny tyto snahy mají jediný cíl: i nadále dělat z laminátu jeden z nejvýkonnějších výrobků na trhu.