Domácí mazlíčci a bezpečnost

Domácí mazlíčci a bezpečnost 1

Vždy je lepší bát se, jak se zaleknout. V případě bezpečnosti to platí určitě – a to i pokud jde o život domácích mazlíčků.

Zkušenosti z veterinárních ambulancí naznačují, že někdy by se malými a v zásadě nenáročnými opatřeními dalo předejít nepříjemnostem. A v konečném důsledku i ušetřit výdaje za ošetření. Zde je seznam drobností, které se nevyplatí podcenit:

1. Nelákají mravenci

Nejen majitelé rodinných domů mají možná zkušenost s tím, že psí či kočičí granule jsou pro mravence jako Chanel Nr. 5. Pokud nechcete kromě chlupáče živit i armádu mravenců, stačí malá změna: zejména během letních měsíců postavte misku s potravou pro zvíře do nízkého pekáče, který zčásti naplníte vodou. Mravenci se tak ke granulím nedostanou. A má to i malou výhodu pro starší zvířata – pár rozházených granulek jim může ve vodě příjemně změknout!

2. Zapáchající pelech

Má váš miláček na terase nebo v zahradě vlastní pelíšek , na které občas sprchne? Pokud mu nedopřejete vlastní bezpečnou a chráněnou boudu , vybavte pelech alespoň dočasným krytím. A to tak že na dostatečně velké plastové nádobě vyříznete otvor. V zásadě žádné velké výdaje, zato přínos senzační.

3. Elektřina v bezpečí

Nejen psi, ale i některé jiné domácí hlodavce si zvyknou brousit zoubky na elektrických kabelech. Pokud nedokážete všechny zajistit tak, že jejich skryjete v podlaze, parketových lištách nebo vedením nad podlahou, obalte jejich dodatečným plastovým obalem. Například starou telefonní spirálou nebo plastovým obalem na spojené kabely.