Jak navrhnout kuchyň – návod krok za krokem k plánování dokonalého prostoru

Jak navrhnout kuchyň – návod krok za krokem k plánování dokonalého prostoru 1

Tento základní průvodce vám přináší všechny odborné rady, jak naplánovat kuchyni, od průzkumu, navrhování, nákupu a montáže

Přemýšlíte, jak navrhnout kuchyň? Výběr nové kuchyně je jedním z nejzajímavějších projektů renovace domu. Může to být také nejdražší, stresující a časově náročné.

Návrh kuchyně vyžaduje spoustu přemýšlení, od výběru správného stylu až po nalezení designéra a odsouhlasení uspořádání kuchyně. Ať už jste v pokušení spěchat do showroomu a vybrat si svůj design, je životně důležité, abyste si udělali spoustu času na rozmyšlenou, co vlastně chcete.

Rozdělením procesu plánování na zvládnutelné kroky bude realizace vašich vysněných nápadů na kuchyni o něco jednodušší. Berte to jako cestu a věnujte každému kroku veškerý čas a pozornost, kterou potřebuje.

Jak navrhnout kuchyň: krok za krokem

Za prvé, dobře si vyjasněte co ano a co ne. To znamená, že nebudete zohledňovat položky, které jste roky nepoužívali. Pak se porozhlédněte po své stávající kuchyni a udělejte si seznam všech věcí, které se vám líbí a nelíbí.

Může to být cokoliv od toho, kolik úložného prostoru je – a kde je – až po typy spotřebičů a barvu skříněk. To vám pomůže zaměřit se na zachování nebo zlepšení určitých aspektů. A vyhněte se všem věcem, které byste při navrhování kuchyně neměli dělat.

Posuďte všechny své potřeby

Dále řešte, k čemu bude kuchyně sloužit. Zní to jako samozřejmost, ale je třeba myslet na to, kdo bude prostor primárně využívat. Jaká jídla budou vařit? Jak často se budete chtít bavit? A potřebujete oddělené prostory pro prádelnu a stolování?

Jakmile budete mít dobrou představu o tom, co potřebujete a co chcete, jste na cestě.

Zamyslete se, zda stávající prostor a dispozice fungují nebo by mu prospěla přístavba kuchyně. Nejběžnější stavební práce zahrnují bourání zdi mezi kuchyní a jídelnou. Pokud máte možnost, vytváří to nápad s otevřenějším designem kuchyně.

Klíčové otázky, které si musíte položit

Co se vám nelíbí na vaší současné kuchyni?

Jak chcete, aby nový prostor fungoval?

Jste milovníkem moderního nebo tradičního designu?

Jaký je váš celkový rozpočet?

Jaké jsou vaše top 5 kuchyně, které musíte mít?