Umyvadla na skříňku jsou praktické a dobře vypadají

Umyvadla na skříňku jsou praktické a dobře vypadají 1

Vedle klasických umyvadel připevněných na stěnu existuje ještě řada dalších možností. Jednou z nich je umístění umyvadla na skříňku. Tím vznikne pod umyvadlem veliký odkládací prostor například na ručníky, fen, kulmu či jiné potřebné věci. Skříňka totiž může být libovolně veliká, ovšem je třeba dbát na velikost koupelny, protože s umyvadlem na skříňce se hůř manipuluje.

Umyvadlo je možné kombinovat s jakýmkoliv vzhledem skříňky. Nejčastěji se používá dřevo, které vypadá skvěle. Pokud vám úložný prostor nebude stačit, můžete ještě připevnit hubené vysoké skříňky vedle umyvadla, třeba na ručníky či župany. Nad umyvadlem je pak ideální umístit zrcadlo. Zde je třeba myslet na to, aby zrcadlo nebylo příliš nízko a nezasahovalo do prostoru, kde je nutné umístit umyvadlovou baterii.

Umyvadla na skříňku jsou praktické a dobře vypadají 2
image description

Materiál umyvadla

Pokud má být skříňka pod umyvadlem je dobré držet se starého osvědčeného materiálu. V takovém případě je nejlepší zvolit keramické umyvadlo bílé barvy, protože se k němu hodí jakákoliv barva skříňky. Nejvíce jsou k vidění hnědé nebo bílé skříňky.

Rozvržení skříňky

Podle velikosti je možné zvolit buď šuplíky, nebo otevírací skříňku. Vše záleží jen na vaší potřebě. Je také možné tyto dvě varianty spojit dohromady. Skříňka se většinou využívá na odkládání větších věcí, ručníků či čistících potřeb.

Cena umyvadla se skříňkou

Velikost skříňky a umyvadla je tím hlavním, co cenu ovlivňuje. Menší umyvadla s malou skříňkou se dají pořídit i za zhruba 1 500 Kč. V případě větších rozměrů cena narůstá zhruba až na 5 000 Kč. V této cenové hladině se dá již pořídit umyvadlo s prostornou skříňkou, která kombinuje šuplíky a otevírací dvířka, což je velmi praktické. Ke každému umyvadlu je samozřejmě nutné koupit baterii, bez které by umyvadlo neplnilo svůj účel.