Vyberte si vhodnou sedací soupravu

Vyberte si vhodnou sedací soupravu 1

Možná si říkáte, co je složité na výběru sedací soupravy. Máte pravdu, vůbec nic. Pokud si ale před samotným nákupem promyslíte pár důležitých věcí, můžete předejít pozdějším trápením s nepohodlnou či jinak nevhodnou sedačkou.

 

A ruku na srdce, na pohodlnosti záleží asi ze všeho nejvíc, vždyť obývací pokoj jejímž kraluje sedačka je místem kde trávíme spoustu času.

1. Velikost sedačky

Měla by být přímo úměrná velikosti místnosti. Platí tedy, že do malého bytu si kupujeme sedačku maximálně s dvousedák, do velkého interiéru od tří sedáků výše.

2. Materiál sedačky

Obecně si můžeme vybrat ze dvou kategorií, a to čalouněných a kožených. Čalouněné sedací soupravy jsou velmi oblíbené, a to nejen díky příznivé ceně ale také kvůli příjemným materiálem. Ty se dnes vyrábějí iv tzv. protišpinicí úpravě, což přivítají zejména rodiče malých dětí nebo majitelé domácích mazlíčků. Pokud si budete chtít dopřát luxusní posezení, sáhněte po kožené sedací soupravě. Tato varianta je sice dražší, ale kožené sedačky mají nadčasový design. Navíc jsou odolné vůči opotřebení i špíně. 

3. Hry s barvami

V zásadě platí, že čím větší sedačku si pořídíte, tím neutrálnější by měly být její barvy. Barevnost se dá později doladit různými doplňky, jako jsou polštáře apod. Pokud již máte obývací pokoj zařízenou, sedací souprava by do ní měla barevně zapadnout. Vybrat barvu sedačky, která se bude od zbývající barevné palety lišit vyžaduje zkušenosti a citlivé oko, aby výsledek nepůsobil chaoticky. Z tohoto důvodu proto raději požádejte o pomoc odborníka. Pokud máte malé děti, psa nebo kočku, je lepší zvolit takový odstín, na kterém nebudou až tak viditelné dětské prstíky od čokolády nebo zvířecí chlupy.

4. Co byste si ještě měli všímat při výběru sedací soupravy

Velmi důležitá je výška sedací soupravy. Pro odpočinek u televize si pořiďte nižší sedačku. Pokud ale máte problémy s pohybovým aparátem a těžší se vám vstává, zvolte sedačku s vyššími a pevnějšími sedáky. Takový typ sedačky je vhodný také pro seniory. Pro příležitostné spaní oceníte rozkládací sedací soupravu.