Nápady na kuchyňský ostrov

Nápady na kuchyňský ostrov 1

Je kuchyňský ostrov dobrý nápad?

Minimálně ostrůvek přidává pult a úložný prostor přesně tam, kde je potřebujete: v bodě otáčení mezi zónami vaření, čištění a přípravy jídla ve vaší kuchyni. A vybavený příslušenstvím a spotřebiči, jako je dřez a varná deska nebo barové stoličky pro stolování, ostrov sám se může stát centrem aktivit. Taková užitečnost je důvodem, proč stavitelé a designéři říkají, že přidání ostrůvku nabízí více užitku za peníze než jakékoliv jiné vylepšení kuchyně.

První kuchyňské ostrůvky v Americe pocházejí z koloniální éry. Tyto jednoduché pracovní stoly, umístěné poblíž krbu domova, byly místem, kde rodiny připravovaly jídlo a pak se posadily k lámání chleba. Dokonce i po nástupu vestavěných skříní a dlouho do první poloviny 20. století zůstal ostrov samostatně stojícím nábytkem, často s vlastním vzhledem a stylem. Tradice pokračuje i dnes, protože ostrovy často integrují materiály, barvy a designové prvky, které se liší od těch, které mají okolní nástěnné skříňky, což z nich dělá ústřední bod prostoru.

Abychom inspirovali Váš nový vzhled, shromáždili jsme nápady na kuchyňské ostrůvky, které předvádějí různé způsoby, jak přeměnit Vaše rozvržení na ostrovní formát. Od malých prostorů až po otevřené designy, každý design kuchyňského ostrůvku může být přizpůsoben tak, aby vyhovoval jakémukoli interiéru nebo rozpočtu, a byl přizpůsoben tak, aby ve Vaší domácnosti dosáhl charakteristického stylu. Nechybí ani inspirace kuchyňským ostrůvkem z domovů skutečných zákazníků, abyste viděli, jak ostatní přizpůsobili tento půdorys tak, aby vyhovoval jejich domácímu životu.

Přidejte police na knihy

Domácí kuchaři spojte se! Pokud máte více kuchařek, než víte, co s nimi dělat, kuchyňský středový ostrůvek s integrovanými policemi na knihy je vynikající způsob, jak vystavit svou sbírku. A dokonce si můžete postavit knihovnu nebo použít tento hack k vytvoření jedinečného úložného řešení.

Znovu použít něco starého

Tam, kde je prostor na prvním místě, je předělaná komoda ideálním kuchyňským ostrůvkem. A protože zde není prakticky žádná konstrukce, je to jeden z mnoha způsobů, jak dát kuchyni rychlý vzhled. Hledejte komody s hlubokými zásuvkami a zajímavými detaily, aby to ve Vašem prostoru zafungovalo.

Integrujte spotřebiče do svého kuchyňského ostrova

Integrace spotřebičů, jako je mikrovlnná trouba, lednice na víno nebo instalace myčky nádobí do kuchyňského ostrůvku, může být skutečnou úsporou místa. Zvláště pokud vám jinak chybí místo na pultu. A dokonce můžete nainstalovat dřez, abyste vytvořili prostor, který Vám umožní mísit se při mytí nádobí.

Prodloužit sezení

Mnoho majitelů domů si myslí, že kvůli problémům s hloubkou nemohou mít kuchyňský středový ostrůvek s posezením. Ale další způsob, jak vyřešit problém, je rozšířit šířku ostrova, aby bylo možné dostatek místa k sezení s úzkým půdorysem. A pokud si myslíte, že je to skvělé, podívejte se na všechny tyto tipy pro úsporu místa v malé kuchyni.