Šest důvodů, proč se doma hodí aviváž

Šest důvodů, proč se doma hodí aviváž 1

Voňavé a hebké oblečení není jediná možnost, na co využijete aviváž. Kromě praní se totiž sejde i při běžném úklidu.

1. Mytí oken

Na odstranění špíny z okiem a hlavně bezproblémové leštění není nutné kupovat speciální čisticí prostředky na mytí oken. Pokud se doma právě minuly, nalijte do teplé vody trochu aviváže a půjde to mnohem snadněji a bez nadbytečného leštění.

2. Krásnější nábytek

Nejen na okna, ale při úklidu se hodí teplá voda s aviváží. Fleky na dveřích, zárubních nebo na nábytku snadno odstraníte hadříkem namočeným ve vodě zředěné aviváží.

3. Obnovená podlaha

Plovoucí podlaha nebo PVC-podlaha ztratila svůj lesk? Umyjte ji mopem a avivážovou vodou a bude opět jako nová.

4. Zvířecí srst v koberci

Nevíte z koberce dostat kočičí nebo psí chlupy? Do lavoru s teplou vodou nalijte trochu aviváže, namočte houbu a zlehka ní přejíždějte po koberci. Aviváž změkčí tvrdé vlákna koberce a vysavačem se pak snadněji dostanete i do hlubších vrstev koberce.

5. Nerezové povrchy

„Nerezové“ zařízení získá opět lesk a krásu, pokud jej občas umyjete hadříkem z mikrovlákna vymáchání ve vodě s aviváží.

6. Kůže i mramor

Aviváže je bezpečné použít také při čištění poměrně choulostivých materiálů, jako kůže, koženka nebo mramor. Můžete si jí obnovit nejen koženou sedačku, ale například i zašlou koženou bundu nebo kabelku.

Mimochodem, věděli jste, že aviváž celkem obstojně zastoupí i kondicionér na vlasy, pokud se vám dojde v koupelně při mytí vlasů?