Vyhněte se vánočnímu stresu a nervem z toho, že končí rok a vy nic nestíháte

Vyhněte se vánočnímu stresu a nervem z toho, že končí rok a vy nic nestíháte 1

Či chceme, či nechceme, konec roku s sebou vždy přinese i dávku stresu, protože všechno je třeba rychle dokončit a času ubývá. Pamatujte – dá se to i jinak.

Prozradíme vám, jak zatočit se stresem, který se bohužel nespojuje jen s vánočním obdobím, ale otravuje náš během celého roku. Musíte zkrátka změnit svůj přístup a filozofii.

Připravte se na svátky s hygge

Jak si připravit svátky v duchu této příjemné a krásné dánské tradice? Hygge vám rozhodně zpříjemní hektické poslední týdny roku. Nevěříte? Rádi vás o tom přesvědčíme! Hygge je vlastně dánské umění užívat si život jednoduše , s dostatkem relaxu a dokonce i zábavy. Jak to spojit s nejnáročnějším obdobím roku, kdy jsou všichni ve spěchu av zajetí konzumu? Dá se to a bude to skutečně příjemné!

Na začátek si uděláme náladu

Doporučujeme odzdobiť (nejen) vaše bydlení příjemnými světýlky a jemným světlem svíček. Rozhodně zklidňuje a zpříjemní dlouhé zimní dny, kdy je tma pomalu už uprostřed odpoledne. Světelné řetězy můžete schovat do váz, svícníků nebo prakticky kamkoliv. Klidně je zavěste na zeď, obrazy nebo na zárubně. Právě jemné a decentní osvětlení je pro „hygge pocit“ mimořádně důležité, proto čím více, tím lépe!

Sáhněte po řádně velké dávce čokolády

Šálek horké čokolády se šlehačkou? Nebo vysokoprocentní kvalitní fair trade čokoláda? Nic vás neuklidní tak dokonale, jako oblíbená sladká pochoutka! Připravte si ji do veselé šálky, na talířek přichystejte pamlsky nebo si rovnou něco dobrého napečte.

Bude to chtít pohodlí

Náš návrh je pohodlné teplé pyžamo, může být klidně i ve vánočním-svátečním designu, ale není to podmínka. Nožky pěkně do tepla ve vlněných nebo froté ponožkách. Sáhněte po vtipném modelu a udělejte z bláznivých pyžam nebo domácího oblečení rodinnou tradici.

Vytáhněte karty

A samozřejmě i jiné společenské hry, vždyť sami víte, při čemž vám čas běží nejrychleji.

Naše doporučení: dělejte to pěkně staromódně a s vypnutými mobily.