Pojďte s námi do olivově zeleného interiéru

Pojďte s námi do olivově zeleného interiéru 1

Každý máme svou oblíbenou barvu. Nevíme si přesně vysvětlit, proč milujeme sluníčkově žlutou a její blízká oranžová už není naše šálek kávy a někdy si zase myslíme, že některé odstíny se k sobě vůbec nehodí, některé se nehodí zase k našim vlasům, očím. A co takhle olivová v interiéru?

Zelená barva, už jak správně tušíte, reprezentuje sílu přírody. Obecně také pozitivně ovlivňuje vztahy a přináší do prostoru pozitivní energii a pocit klidu. Při jejím vnímání nás má uvolnit (tak jako i celý náš nervový systém), léčí naše oči, migrény a podporuje mozkovou činnost. Jelikož má všechny tyto pozitivní znaky, je vhodná do každé z pokojů. Uklidní vaši mysl a zároveň podpoří kreativitu.

Znáte to, světlá modrá je ok, ale ta tmavá vás až tak velmi nebere. Odstíny barev různě pracují s naším vnímáním a iu zelené se najde mnoho těch, které byste raději ve své blízkosti neviděli. A co tak olivově zelená? Jemná, tmavší, matná, připomínající venkovský klid a současně obrovský trend ať už v průmyslu módním nebo tom s bytovým designem.

Olivově zelenou můžete v mnoha odstínech volit jako barvu stěn vaší ložnice. Tmavší varianty se vůbec nemusíte bát například v obývacím pokoji nebo si čistý prostor jednoduše olivově zelenými doplňky jen vylepšete. Můžete sáhnout po sedací soupravě této barvy nebo zvolíte jen jemné rámy obrazů či oživte své starší vchodové dveře. Možností je mnoho, jde jen o to, zda je to pro vás to pravé „olivové“! Ideální uděláte, pokud okolní prostor oživený touto trendovou barvou ponecháte v čistých, bílých tónech nebo zvolíte příbuznou, přírodní hnědou barvu, která také reprezentuje přírodu a s olivovými odstíny zelené v prostoru zahraje prim.

1