Rady nad zlato: 3 jednoduché kroky jak odstranit starou tapetu!

Rady nad zlato: 3 jednoduché kroky jak odstranit starou tapetu! 1

Chystáte se rekonstruovat? Tapety lze ze stěn nepůjdou tak snadno.

Plánujete velkou předělávku a půjdou dolů i tapety? Může to být těžší než jste si mysleli, ale postačí pouze jednoduchý návod a určitě vám práci usnadníme. V případě, že jste se rozhodli pro novou barvu, inspirujte se našim článkem  Svět už zná barevné trendy pro rok 2018. Najdete si mezi nimi svého favorita?  a nezapomeňte také na negativní vlastnosti barev či top odstín měsíce srpna . Pokud stále zůstáváte věrný tapetám, pak zkuste něco trendy a  zvolte tapetu ve stylu watercolor . Neprohloupíte.

Kdo si už odstraňováním tapet po jejich první hvězdné éře před několika lety prošel, ví, že tento proces může být i noční můrou. Nezbláznit se však pokud:

  1. Klíčem k úspěchu je obyčejná voda. V mnoha místnostech tapety na stěnách nedrží kvůli vysoké vlhkosti ovzduší. První vlhčení je tím, co pomůže tapetám ze stěn slézt rychle a jednoduše. Postačí vám obyčejný rozprašovač nebo i obyčejná houba, kterými povrch tapetových pásů pořádně navlhčíte teplou vodou (tip. Horká pára by byla nejlepší).
  2. Pak je třeba vzít do ruky špachtli a opatrně začít tapetu stahovat. Dávejte pozor, abyste spodní vrstvu nepoškodili. Při dalším tapetování nebo malbě mohou nerovnosti nadělat pořádnou neplechu. Pokud to stále nejde jako po másle, nebojte se tapety štědře navlhčit i dva či tři krát. V případě, že je pod sebou několik vrstev tapet, najednou to nepůjde. Vyhrát boj bez větší újmy určitě zvládnete lépe, pokud půjdete vrstva po vrstvě.
  3. Posledním, také jednoduchým, ale nejdůležitějším krokem je pořádně vyčištění povrchu, který nám zůstal po tapetě. Znovu postačí obyčejná houba a vlažná voda, která zmije i poslední kousky tapety a lepidla. Pokud tento krok obejdete a nečistoty na stěně zůstanou, nová vrstva tapety nebo malba může být hotová pohroma.