Od vintage po retro: 10 inspirativních kuchyňských designů

Od vintage po retro: 10 inspirativních kuchyňských designů 1

Nabízíme vám několik nápadů, aby se kuchyň stala vaší nejoblíbenější místností v domě.

Od odvážných designů po prosté spotřebiče – naše nápady, jak si vkusně zařídit kuchyň, vám pomohou k tomu, aby se stala oblíbeným prostorem v interiéru.

Černá kuchyňská linka

Majitelé tohoto statku v americkém Texasu namalovali skříňky kuchyňské linky dočerna, aby splynuly se stěnami. Nábytek ze dřeva a dřevěná podlaha ještě přidali kuchyni na farmářském kouzlu.

Neutrální paleta

Majitelé venkovského statku v americkém Connecticutu vsadili ve své kuchyni na doplňky v neutrálních barvách, které jsou zde podstatné. Téměř každá stěna v domě je namalovaná stejným odstínem bílé a také většina nábytku je doběla.

Vintage poklady

Kuchyňský ostrůvek ze dřeva a kovu je středem místnosti tohoto arizonského ranče. Zvětralé dřevo a rezavá zelená deska dodaly kuchyni větší osobnost.

Pilný kuchyňský ostrůvek

Šedá kuchyňská linka, vápencové desky a nerezové spotřebiče přidali punc luxusu této drsné kuchyni v domě superstar Ronnieho Dunna v Tennessee. Pro maximalizaci úložiště obsahuje jedna polovina kuchyňského ostrůvku řadu košů a nádob.

Nostalgické akcenty

Písničkářka Holly Williams vybavila kuchyni ve svém domě v Nashville z roku 1908 klasickými bílými dlaždicemi, leštěným mramorem a měděnými akcenty, které připomínají atmosféru francouzských bister. K tomu jako bonus borovicový strop a inkoustový černý lak.

Farmářský styl

Tento atraktivní farmářský prostor na vaření v údolí řeky Hudson v americkém New Yorku byl kdysi dávno koňskou stájí. Interiér kuchyně je vyroben z bílého dubu, který byl starý 150 let.

Venkovské ukládací řešení

Majitel domu ve státě Oregon vynechal ve své kuchyni z roku 1953 myčku a raději zvolil klasický dřez a tím i více Podpultové prostoru. Navíc dřez pojme neuvěřitelné množství špinavého nádobí.

Retro styl

Kuchyň v kalifornském domě byla opticky zvětšena kombinací formální jídelny a aktualizací venkovského stylu, přesto se zachovala její původní barevnost a žluto-červený prostor.

Jednoduchý a přitažlivý

Navzdory svým neutrálním barvám byste se v této kalifornské kuchyni cítili více než příjemně. A to zejména díky rustikálním krbem, obsažným sbírkám a příjemným akcentem.

Jasné akcenty

Skříňky z Ikey byly povýšeny na něco víc a to mramorem Carrara. To vše v kuchyni kalifornské chalupy. Pracovní osvětlení je v podobě závěsných žárovek od Edisona, k tomu viktoriánské odstíny a stěny vymalované ve stylu Coventry Gray od Benjamina Moora.