Proměna koupelny – takto „zvětšíte“ malý prostor

Proměna koupelny - takto "zvětšíte" malý prostor 1

Původní koupelna, kterou vidíte na obrázku, byla ukázkou několika chyb, kterým bychom se měli v malém prostoru vyhnout. Naštěstí, dočkala se přeměny. Podívejte se s námi bod po bodu, jak to dopadlo.

Teplé barvy zmenšují

Možná máte rádi vůni vanilky a zbožňujete čokoládu, ale pokud si právě tyto dvě barvy vyberete jako základ do malé koupelny, můžete si být jisti, že bude vypadat ještě menší. Teplé odstíny sice působí zútulňujúco, ale bohužel i vizuálně zmenšují prostor. Jako měkké, teplé objetí.

Chlupaté koberečky

Huňaté koberečky nebo „chrániče“ na toaletní míse je třeba co nejdříve odstranit. Nejenže zahltí prostor, ale nejsou ani velmi hygienické. Jedině, že jejich perete každé tři dny? Mimochodem, i ručníky bychom měli prát zhruba po 3 – 4 použitích.

Tmavý závěs

Sprchový závěs není opona – nemusí být dominantou koupelny. Hlavně, pokud není dost prostorná. Ideální je skleněná zástěna, kterou téměř přehlédnete.

Dřevěný nábytek

Na dřevěných skříňkách není nic špatného, ale pokud koupelna nemá dost denního světla, je lepší vybrat si světlý nábytek, který místnost opticky zvětší a prosvětlí. Pokud bude mírně splývat se stěnami, o to lépe.

Vystavená hygiena

Otevřený policový systém na hygienické potřeby je skvělý, ale v malém prostoru to bude vypadat jako ve vetešnictví. Raději třeba investovat do závěsné skříňky se zrcadlovými dvířky a zubní kartáček, sadu krémů nebo léků skrýt.

Světla, ale ne fádní

Majitelé této koupelny chtěli, aby nové vybavení vneslo do malé koupelny světlo, ale neměli chuť na bílou nudu. Jelikož i byt se nesl v modro-bílém duchu, barevně i stylově k němu sladili i koupelnu. Závěs je bílý, čímž prohlubuje prostor, zato stěny jsou dominantnější. Modré vzory na bílém podkladu vytvářejí zajímavou dynamiku.Rafinovaným rozhodnutím byla drobná mozaika.  Drobný světlý vzor zvětšuje podlahu.

Bílý nábytek navazuje na sanitu a spolu tvoří jednolitý celek. Zrcadlo bez výraznějšího rámu pomáhá iluzi velikosti.

2794495