Obkládačky 2018: Trendy přinášejí nové tvary i vzory

Obkládačky 2018: Trendy přinášejí nové tvary i vzory 1

Nabídka je pestrá, ale trendy ukazují jasně: podívali jsme se na obklady a dlažby, o které je ve světě největší zájem ..

Zatímco v Česku si malé obdélníkové obkládačky teprve hledají své místo, zdá se, že svět (rozuměj ten západní) se jich už zjevně přesytil. Obkladačky typu „metro“ jsou prý za zenitem, jsou volbou jistoty a tak trochu nudy. (Mimochodem, název „metro“ si tento typ obkladů vysloužil proto, že se historicky používali právě ve stanicích oddenky v různých světových městech). Co se tedy bude nosit na stěnách na příští rok?

Teraco v kuchyni i koupelně

teraco se kdysi používalo v slovenská domácnostech hlavně na podlaze, ale po novém se – samozřejmě ze sofistikovaných směsí – dostává i na kuchyňské desky, obklady za linkou nebo na stěny kúpeľní.Rôzne barvy, rozličná zrnitost – opravdu je z čeho vybírat.

Marocká keramika

Obklady z pálené hlíny – terra-cotta – nemusí být jen v teplých zemitých barvách, jaké známe z květináčů. Právě naopak. Možná je to tím, že stále více lidí cestuje do exotických zemí. Obklady a dlaždice z pálené hlíny s pestrým glazováním (Zelig) jsou typické zejména pro arabskou kulturu, která je známá nádhernými mozaikovými vzory. A nejen vzory, ale i samotný materiál oslovuje stále více Evropanů.

Vzorovaný beton

Rok 2017 patřil mj betonu. Různé odstíny šedé – a dlaždice s imitací betonu – jsou již druhý rok v kurzu. Novinkou, která jde dobře na odbyt, jsou opravdové betonové dlaždice s barevnou geometrickou úpravou. Retro vzhled dlaždic á la 60. nebo 70. léta je opravdový hit!

Kulatá mozaika

V podstatě nejde o úplnou novinku. Kulaté mozaiky velikosti mince jsou na trhu již pár let. No s rozšiřující se nabídkou od mnoha výrobců klesá jejich cena – a tak jejich popularita stoupá. Pokud nejste fanoušky pravých úhlů, toto by mohla být volba, která vás bude těšit mnoho let.